Kde a jak jsem Nadační fond proti korupci objevil, si již přesně nepamatuji. Vím ale dobře, že to bylo v době, kdy jsem si sám říkal, že hranice korupce v naší zemi již přerostla únosné meze. V té době jsem byl velmi zaneprázdněn koncem svých studií, jejichž úspěšné dokončení se v souvislosti s pracovním vytížením zdálo být prakticky nemožné. Osobní angažování se v politice nebo v jiných oblastech jsem proto tehdy z časových důvodů rovnou zamítl. Hledal jsem však možnost, jak alespoň pasivně přispět ke snížení korupce v naší zemi.

Objevil jsem NFPK a byl jsem nadšen. V té době nebyl NFPK vůbec tak známý jako dnes. Slavné kauzy jako například jízdenky pražské MHD ještě nebyly medializovány, ale i tak měl NFPK v mých očích velký potenciál, a to především díky osobnostem, které za jeho vznikem stály. Jednalo se o známé či méně známé osobnosti, které si vytýčily ty správné cíle.

Již v té době jsem se rozhodl NFPK osobně podpořit. Zprvu jsem zakoupil jen pár triček pro sebe a rodinu, čímž jsem fond finančně trochu podpořil a hlavně mu tím dělal reklamu. Později, když se začaly objevovat nové kauzy, které NFPK rozkryl, rozhodl jsem se začít fond sponzorovat pravidelným měsíčním příspěvkem.

Měsíční příspěvek, který jsem si zvolil je sice poměrně malý, ale i díky tomu si mohu jednoduše dovolit mít ho mezi trvalými příkazy. Nedávno jsem zjistil, že tento trvalý příkaz platí již více než rok. Mezitím jsem koupil celou řadu dalších triček. Obdaroval jsem jimi snad již celou širokou rodinu a mnoho přátel, kteří tak fondu dělají reklamu, kudy chodí. Nejlepší na tom všem je, že mi NFPK dělá stále větší a větší radost. Vůbec se nedá hovořit o tom, že by došlo k nějakému útlumu či úpadku po velkých mediálních kauzách z minulých let. Naopak, díky NFPK vyplouvají na povrch další a další.

A co vy? Také přispíváte NFPK na jeho financování, odměny pro statečné státní zaměstnance, kteří se nebojí ohlásit korupci, nebo na ambiciózní projekty pomáhající odhalovat složitě promyšlenou a ukrytou korupční sít v nejvyšších místech? Ne? Tak to změňte. Čím více nás bude, tím větší možnosti NFPK bude mít. Opravdu už je na čase prohnilý systém plný korupce začít měnit. Politici a jejich volební programy ho nezmění, změna musí přijít od lidí. Od nás všech.

Zdroj: http://www.nfpk.cz/glosy/ondrej-prokop/1001628

Autor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *