Ahoj sousedé,
tak už tu asi máme definitivně podzim. V týdnu jsme si ještě docela užívali letní teploty , ale dnes ráno, když jsem si šel zaběhat, mi došlo, že léto je už definitivně pryč. Popravdě mi to nevadí, letos jsme si toho horka užili do sytosti. Mě se v tomhle počasí teda běhá mnohem líp než v tom horku, co bylo!

Teď se v rychlosti podíváme na to nejdůležitější z uplynulého týdne. Tak jdeme rychle na to, dnes nemám moc čas se rozepisovat. Už zas frčím na další sousedskou večeři!

V pondělí jsme zahájili naši kontaktní kampaň v ulicích Jižního Města. Mohli jste nás potkat u stanic metra. Od příštího týdne to bude ještě intenzivnější, budeme na více místech a mnohem častěji Nebojte se k našemu stánku přijít a vzít si něco na zub a říct nám svůj názor! I jiného nebo negativního názoru si vážím a jsem za něj rád!

Večer v pondělí se uskutečnilo setkání k přestavbě ubytovny Sandra. Pro ty, kteří nemohli osobně dorazit, shrnu jen to podstatné, co se řešilo:
1) Aktuálně probíhá výběrové řízení na stavební firmu, po ukončení výběrového řízení a zhodnocení nabídek, dojde během několika měsíců k vyklizení budovy a začne rekonstrukce.�2) V průběhu vyklízení a rekonstrukce bude zvýšena četnost deratizace objektu a okolí.�3) Po rekonstrukci bude dům sloužit občanům Prahy 11 – mladým, učitelům, policistům, hasičům a dalším – podmínky pro přidělování ubytovacích jednotek jsou veřejnou přílohou materiálu z posledního jednání zastupitelstva.�4) Magistrát aktuálně překresluje projekt parkovacího domu – částečně by měl být pod zemí a o patro nižší než byl návrh v první studii. Také by měl být z velké části zakrytý zelení. Z celkové kapacity parkovacího domu by měla být 1/3 parkovacích míst vyčleněna pro současné obyvatele lokality.

Jistě jste si všimli, že kolem rekonstrukce Sandry koluje velké množství poplašných zpráv a nepravd. Proto Vás všechny prosím, pokud se čehokoliv obáváte, potřebujete něco ujasnit nebo se chcete na něco zeptat ohledně rekonstrukce Sandry, napište mi a já Vám vše rád vysvětlím nebo ujasním. Díky za podporu!

Ve středu jsem celé dopoledne strávil na konferenci architektů, kde vystupoval jeden odborník za druhým, a předháněli se v nápadech, jak zrychlit výstavbu (hlavně bytů) v Praze. Současně s touto konferencí měl náš lídr Petr Stuchlík důležitou tiskovku s ministrem dopravy, kde si podali ruce na znamení vzájemné důvěry a pomoci při dostavbě Pražského okruhu ve stopě 511 a zakrytí Spořilovské spojky. Přátelé, jsou to dvě naprosto odlišné stavby, ale které jsou klíčové a Jižňák je potřebuje jako sůl.

Zastřešení Spořilovské spojky nám umožní dostat na Jižní Město tramvaj a tím další spojení s centrem Prahy. Tu do budoucna nutně potřebujeme, protože autobusy znečišťují životní prostředí, stojí v zácpě a metro přestává kapacitně stačit. Ve špičce jezdí už na pokraji své kapacity. Ovšem mnohem důležitější stavba je Pražský okruh 511, který odkloní všechny kamiony a těžkou tranzitní dopravu z Jižňáku. Už u Říčan odbočí a pojedou nahoru na sever. Prahu a naši čtvrť úplně minou. Díky tomu klesne exponenciálně emisní spad a hluk na velké části Jižního Města. Teda už aby to bylo! Snad ty volby dopadnou dobře, abychom na tom s ministrem dopravy panem Ťokem mohli naplno makat!

Čtvrtek byl pro mě výjimečný den. Moje “malá sestřička” odpromovala. Udělali jsme si fakt super odpoledne i s mojí 80letou babičkou. Právě ona, rodilá pražanda, mě naučila milovat krásy Prahy. Sestra už je dneska tedy promovaný inženýr… Nebudu Vám lhát, byl jsem dojatý. Sestře držím palce, ať se jí daří!

A aby těch dobrých zpráv nebylo málo, tak ve čtvrtek ministr dopravy pan Ťok oznámil, že stavební povolení na stavbu Pražského okruhu může být vydáno už za rok. Což je věc, kterou asi nikdo nečekal. Tak si držme palce, ať se zase nějací aktivisté neodvolají a konečně se může začít stavět!

V pátek byla v Kulturním centru Zahrada zahájena výstava fotografií „Olga Havlová a Výbor dobré vůle“, která bude veřejnosti přístupná do 29. října. Při zahájení výstavy byl v zahradě centra u příležitosti nedožitých 85. narozenin Olgy Havlové slavnostně zasazen 56. strom Olgy Havlové.

V sobotu se Praha zapojila do akce „Den bez aut“ a my jsme na Jižním Městě podnikli projížďku na kole. Opravdu jsme si to užili a někteří z Vás s námi! Díky za to!

Na začátku jsem říkal, že budu stručný a už mám zase přes 10 odstavců. Takže končím… tedy s psaním. Ale hned zítra ráno se můžeme potkat na Hájích, v úterý na Roztylech, ve středu na Chodově, ve čtvrtek na Opatově a !POZOR! v pátek 28. září, je státní svátek, ale i tak Vám do parku u Chodovské tvrze přivezeme kavárnu se spoustou dobrot. I když je pro většinu volný den, přijďte za námi třeba s pejskem a zastavte se na kávu a kus řeči. S celým týmem se na Vás už teď těšíme. Budem tam mít i skakaci hrad pro nejmenší!

Tak, už se s Vámi rozloučím. Pište mi nebo přijďte na jednu z akcí, které pořádáme, a můžeme si popovídat o problémech, které Vás trápí. Slibuji, že všem odpovím! Nebo se o to alespoň pokusím. Nyní Vám už jen popřeji hezký zbytek neděle a ať se Vám daří!

Autor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *