Ahoj všichni!
Tak se konečně udělalo zase hezky a nakonec ten víkend suprově vyšel! ☀️ My to měli tenhle víkend dost o domácích pracech, dneska jsme byli chvilku u rodičů. Děda postavil našemu Oliverovi super domeček na zahradě, tak nás tam všechny pozval. A co jak jste strávili víkend vy?

Ale dost o víkendu, podstatné je, co se událo v minulém týdnu u nás na Jižňáku! Tak jdem na to.

V pondělí jsme na radě schválili pro mě rozhodně nejdůležitější material a to smlouvu o dílo se společností Vces, a.s., která brzy začne s přístavbou Starochodovské školy. Do výběrového řízení se nám nikdo v zákonné lhůtě neodvolal a tak by v následujících dnech měly obě strany podepsat smlouvu a hned pak se začneme domlouvat se stavitelem na předání staveniště a zahájení stavby. Naším cílem je pokusit se stihnout už školní rok v září 2020. Kromě toho jsme schválili několik nájemních smluv, dojmenovali jsme chybějící zástupce ve školských radách, ocenili jsme pracovníky integrovaného záchranného systému a mnoho dalších věcí… ‍♀️

V úterý jsme měli velmi zajímavou schůzku na parkovací domy. Po necelých třech měsících se nám rýsuje několik možností a cest jak bojovat s přibývajícím deficitem parkovacích stání na Jižním Městě. Zatím vše řešíme interně s pirátským kolegou radním pro dopravu Martin Duška. Jakmile budeme mít hotové konkrétní studie ke zveřejnění, budeme vás informovat. Plánujeme i veřejná projednávání v daných lokalitách s občany.

Ve středu jsme měli poradu s radním Mgr. Jan Stárek – zastupitel MČ Praha 11 ohledně nejdůležitějších investic do sportu a kultury v letošním a příštím roce. Bohužel naše hřiště a haly chátrají rychleji než jsme je schopni opravovat. Budeme muset najít více peněz v rozpočtu na údržbu a budování sportovišť. Je to podle mě základ, zvlášť v dnešní době, kdy je tak těžké dostat děti z pohodlí domova od obrazovek mobilů a počítačů.

Ve čtvrtek jsme měli zastupitelstvo Prahy 11, schválili jsme i přes obstrukce opozice spoustu důležitých věcí. To nejpodstatnější byly asi sportovní granty. Rozdělili jsme bezmála 6 milionů Kč pro skoro 70 Jihoměstských družstev, týmů a spolků, které se starají o to, aby naše děti sportovaly. Kromě toho byly na programu granty na kulturu, pro životní prostředí, a na konkrétní akce jako jsou Dny Prahy 11 nebo Tóny chodovské tvrze.

V pátek jsme už tradičně otevírali obálky na opravy škol, které mají proběhnout o těchto letních prázdninách. Budeme malovat, opravovat střechy, kanalizace, rozvody, měnit světla. U těchto zakázek je vždy největší stres, aby se to opravdu stihlo v těch 2 měsících. Není nic horšího než když v září musí děcka jít do částečného provizoria. Proto se snažíme teď dělat vše proto, aby byly zakázky vysoutěžené včas s rozumnými dodavateli, kteří opravdu dodrží slíbené termíny.

V pátek byl také uzavřen konkurz na nového ředitele / ředitelku ZŠ Ke Kateřinkám. Současná ředitelka Blanka Janečková sama na funkci rezignovala a tak hned po nástupu do funkce musela pirátská radní Zuzana Ujhelyiová řešit konkurz. Jsem si zcela jistý, že komise, která byla složena z odborníků rozhodla zcela v souladu se zákony a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Mrzí, že se zas od pátku na sociálních sítích množí různé informace o tom, že konkurz dopadl “nestandardně”. Já v tomto paní radní zcela věřím a má moji podporu.

Kromě toho jsme se v pátek řešili ještě v terénu zavřenou lávku od polikliniky nad Opatovskou ulicí – osobně to vnímám jako velký problém a snažíme se s kolegy vymyslet bezpečné řešení jak lávku znovu-otevřít než se bude stavět nová. Po tom co se stalo loni v Tróji a Janově se oprávněně všichni bojí. Bezpečnost a ochrana zdraví je pochopitelně na prvním místě. Proto jsme v tuto chvíli preventivně přistoupili k preventivním opatřením a uzavřením lávky. O dalším postupu vás budeme brzy s kolegy informovat.

Odpoledne jsem pak strávil s několika kolegy z magistrátu, kde jsme řešili primárně budoucí dotační programy a možnosti získání dodatečných financí pro Jižní Město na projekty v příštích letech.

A to je za minulý týden vše podstatné. Budu opět rád za vaše dotazy a komentáře. Ty z minulého týdne jdu vyřizovat právě teď! Přeji klidný zbytek neděle a úspěšný start pracovního týdne!

Autor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *