Když už jsem dnes sdílel fotky nově zrekonstruovaného vnitrobloku ulic Sulanského a Novomeského, ze kterého se stala opravdu pěkná oázka klidu uprostřed sídliště, říkal jsem si, že vám rovnou ukážu také probíhající rekonstrukci druhého vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého.

Jak vidíte, práce jsou v plném proudu. Regenerace začala minulý týden a dokončena by měla být v druhé polovině července. Vznikne zde nový trvalkový záhon a také přibudou šachové stolky a knihobudka. Tam si budete moci bezplatně zapůjčit nebo vyměnit knihu a v krásném letním počasí si ji tak vychutnat hezky mezi stromky na lavičce. Přistaví se také cyklostojany pro kolemjedoucí cyklisty, kteří by se třeba chtěli na chvíli zastavit a odpočinout si.

Včera jsme s kolegou zkoušeli hřiště na pétanque u prvního dokončeného vnitrobloku a těším se, až se zajdeme podívat i sem. Celkově mám radost, že se tyto místa mezi domy, které byly tolik let přehlíženy, konečně začínají proměňovat a vytvářet tak novou pohodovou atmosféru pro zdejší lidi. Věřím, že takových změn uděláme ještě mnohem víc, i když to třeba bude chvíli trvat. Ani Řím nebyl postaven za den, ale důležité je, že se to někam posouvá.  

Autor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *