Milí sousedé,
asi z mých dřívějších příspěvků víte, že jsem poměrně otevřený k bytové výstavbě v Praze. Často vám píšu o tom, že stavět nové byty se prostě musí, jinak se bytové krize v našem hlavním městě nezbavíme. Nicméně jsem zásadně proti tomu, aby to bylo na úkor obyvatel sídlišť. 😡👎 Aby se zastavovaly proluky a nekoncepčně se zabíraly poslední volné plochy u našich domů. A přesně to teď hrozí ‼ Vy co bydlíte v okolí Hájů prosím zpozorněte ‼
Ve čtvrtek se na výboru pro územní rozvoj bude projednávat záměr výstavby bytového domu při nároží ulic Tatarkova a Mnichovická se 2 podzemními a 5 nadzemními podlažími. Radnice v čele se starostou Jiří Dohnal – starosta Prahy 11 to nikde neinzeruje, proto je důležité, abyste si můj příspěvek sdíleli, kde to půjde!
Proč se mi projekt tohoto bytového domu nelíbí?
👎 Dlouhodobě tvrdím, že hlavním problémem Hájů je zastaralá a schátralá budova pochozí zóny, pod kterou vede metro, nad ním jsou garáže a na povrchu stará zanedbaná pasáž obchodů z minulého století. Z tohoto důvodu požádala Městská část Prahy 11 magistrát o zpracování územní studie na celé území. Tu magistrát odflákl, udělal ji nevhodně a byla tvrdě odmítnuta jak vedením radnice, tak i občany. Od té doby na ni magistrát už nesáhl a neexistuje v této věci žádný posun.
👎 Dokud nebude jasná koncepce co s celým územím a hlavně s pochozí zónou, budu proti jakékoli výstavbě v okolí. Stejně jako jsem byl proti přestavbě bývalého kina Galaxie na velký bytový dům, jsem i proti výstavbě domu v ulici Tatarkova.
👎 Kromě toho záměr domu nerespektuje ani rozpracovanou územní studii, která vymezuje poměrně široký zelený pás u ulice Mnichovická. Dům má být zasazen až k této ulici v rozporu se vším co bylo dříve zpracováno.
👎 Dům dále nabízí žalostně málo parkovacích stání, ty už v okolí dnes nejsou a hrozí ještě zhoršení dopravy v klidu v okolí.
👎 Mám za to, že architekt kreslící tento záměr také manipuluje s velikostí hrubé podlažní plochy domu, protože ten obsahuje spoustu pavlačí a teras, které mohou v budoucnu být zastřešeny a připojeny k běžné ploše domu, ale teď do ní fikaně nejsou započítané.
Technických problémů ten dům má víc, to teď asi není podstatné. Podstatné je to, že to je další snaha o nekoncepční zastavování velmi cenného území v okolí Hájů a musíme udělat vše proto, aby se to nestalo.
Prosím sdílejte můj příspěvek mezi své přátele, kteří bydlí na Hájích a přijďte ve čtvrtek 4.11 na výbor územního rozvoje od 17:30 v zasedací místnosti C, budovy ÚMČ Ocelíkova!!!
Díky, váš Ondra