O mně

Ing. Ondřej ProkopSONY DSC

28 let Podnikatel Praha 11, 148 00

Jaké jsou moje dosavadní profesní zkušenosti?

Od osmnácti let podnikám v oboru marketingu. Mám 2 hlavní odvětví podnikání mých firem – průzkumy trhu, kontroly neadresné distribuce a geomarketing a pak on-line marketing – tvorba webových stránek a jejich propagace na internetu (optimalizace pro vyhledávače, placené reklamy, sociální sítě, newslettery atd.). Nikdy jsme nerealizovali státní nebo obecní zakázku. Při výběrových řízeních postupujeme korektně dle etického kodexu a snažíme se aktivně bojovat proti korupci společně s Nadačním fondem proti korupci.

Proč jsem se rozhodl jít do politiky?

Přes 4 roky podporuji (finančně i časově) Nadační fond proti korupci a iniciativu Rekonstrukce státu, které jsem signatář. Po dokončení studia v roce 2013 jsem se rozhodoval, jak naložit s časem, který jsem předtím věnoval studiu. Vzhledem k situaci na radnici Prahy 11, kde celý život žiji a celkové politické kultuře v naší zemi, jsem se rozhodl pokusit něco změnit vlastní silou.

Jaké si kladu konkrétní osobní cíle? Čeho bych chtěl v politice dosáhnout?

Rád bych se stal zastupitelem Prahy 11 a vlastní silou se podílel na nápravě křivd, které se v naší městské části posledních několik volebních období děly. Mým cílem je transparentní radnice, vypovězení nevýhodných smluv a zastavení zločinného vyvádění financí z městské pokladny. Dále bych se chtěl podílet na rozvoji a budoucnosti Jižního Města, aby se z této městské části, nestala pouze noclehárna přistěhovalců nebo naopak skleníkové město mono-funkčních kancelářských budov.

Kdybych měl jmenovat tři největší problémy České republiky, které by to byly?

Závist, korupce a nízká finanční gramotnost obyvatel.

Co naopak na naší zemi nejvíce miluji?

Prahu, český smysl pro humor a české pivo 🙂

Mými vzory jsou?

Steve Jobs, Tomáš Baťa a Tomáš G. Masaryk.

A životní krédo?

„Pokud chcete prověřit charakter člověka, dejte mu moc.“ Abraham Lincoln

nebo také: „Nemůžeš? Přidej!“

Proč bydlím v městské části Prahy 11? Kdybych si mohl vybrat, kde bych bydlel nejraději?

Bydlím zde od svého narození (rok 1986), kdy byl dům, ve kterém žiji postaven. Mezitím, co rodiče dali přednost klidnému venkovu, mě vyhovuje lokalita Jižního Města a nemám potřebu ji měnit. Na jednu stranu blízkost velkého lesoparku na procházky, běh a odpočinek, na stranu druhou perfektní dopravní spojení ať už autem na D1, jižní spojku nebo MHD, kde trasou metra C jsem za 15 minut na Václavském náměstí.

Co mě v naší městské části nejvíce štve a proč?

Mrzí mě, že se zde staví a realizují projekty, které nemají hlubší smysl. Jižní Město je zastavováno naprosto nesourodými developerskými projekty, které nemají návaznou občanskou vybavenost, napojení na dopravní spoje a komplikují žití rezidentů této MČ. Často neúčelně je plýtváno s veřejnými penězi, kde jsou služby a majetek nakupovány oproti tržním cenám předraženě nebo je naopak zločinně rozprodáván nebo pronajímán majetek, pozemky MČ, hluboko pod tržní cenou. Toto jsou problémy posledních 8-10 let, kterým nehodlám jen nečinně přihlížet. Mimo to mě denně trápí problém s parkováním, který se na Praze 11 každým rokem soustavně zhoršuje a MČ pro zlepšení situace neudělala za celých 28 let, kdy tu stojí sídliště vůbec nic.

Co se mi na ní naopak nejvíce líbí?

Les, zeleň obecně a dopravní spojení do centra a na výpadové silnice.

Bleskový dotazník: Sportuji? Jaké jsou moje oblíbené sporty?

Ano, běhám, posiluji a lyžuji. Občas se projedu na bruslích nebo na kole.

Oblíbené jídlo a pití?

Dobrý hovězí steak a točená Plzeň z tanku.

Čím jsem chtěl být jako dítě?

Podnikatelem po mém otci – což se mi splnilo.

Jak jsem si vydělal své první peníze?

Na brigádě u svého otce, kde jsem od útlého věku skládal ve skladu plakáty za 2 Kč / ks, s troškou zručnosti se tím dalo vydělat 100-150 Kč / hod, ale člověk měl po odpoledni rozřezané celé ruce 🙂

Jak a kde nejraději trávím dovolenou?

Mám velmi rušný pracovní život, takže dovolenou preferuji nejraději někde daleko a v klidu, se svojí rodinou.

Co bylo moje dosavadní nejtěžší rozhodnutí?

Vstoupit aktivně do politiky.

Co považuji za svou silnou stránku?

Vytrvalost.

A slabou?

Workoholismus 🙂

Čeho si nejvíc vážím u ostatních?

Upřímnosti i za cenu, že je někdy nepříjemná nebo dokonce bolí.

Napište komentář