Jsem duchem podnikatel už od školy. Asi na to měli vliv moje rodiče. Táta podniká od revoluce v různých oborech, mamka se k němu se svou jazykovou školou přidala na přelomu tisíciletí. Už na základní škole jsem spolužákům za úplatu zpracovával taháky, později jsem primárně pro známé stavěl, instaloval a opravoval počítače. V 18ti letech jsem si svoje podnikání legalizoval živnostenským listem. V té době už jsme měli s mým společníkem a zároveň brantrancem rozjetý celkem široký byznys od tvorby webovek až po eshopy s notebooky a parfémy. Postupem času jsme eshopy prodali nebo zavřeli a z toho ostatního se vykristalizovala digitální agentura Fresh, která v roce 2017 oslavila 10 let existence. Kromě ní jsem založil ještě sesterskou agenturu na offline marketing a průzkumy Fresh Revolution.

Kromě těchto 2 agentur vlastním nebo spoluvlastním několik dalších menších firem, které v součtu dávají práci více než 100 lidem.

Zhruba od roku 2014 se hodně motám kolem startupů. Do několika jsem v průběhu času spíše jen pasivně investoval. Pak jsem pochopil, že touto cestou cesta nevede a vybral jsem si pár do kterých jsem kromě peněz začal vkládat i svůj čas. Některé jsou zatím pořád v zárodku a na svou slávu teprve čekají. V jednom figuruji nejen jako investor, ale i jako mentor a tahoun. Jde o revoluční nástroj pro zubaře a zubní ordinace Simple Dent, se kterým jsme byli na podzim roku 2017 i na světoznáném TechCrunch v Silicon Valley.

Zprvu podnikání bylo mým motivátorem vydělávání peněz, osamostatnění se a zajištění se. V momentě, kdy jsem si tyto cíle naplnil je pro mě hlavním motorem pro další podnikání poznávání lidí. Vždy jsem se snažil obklopovat lepšími lidmi než jsem já a to se mi daří. Strašně moc mě baví poznávat nové lidi a díky nim posouvat naše firmy dál každým dalším dnem.

Pokud bych vám byl sympatický jako lídr, mentor nebo investor – budu rád, když se mi ozvete. Rád poznám i vás! 🙂