MČ Praha 11 nebude účtovat žádné úroky z nájmu, pokud se subjekty Jižního Města s platbami zpozdí, a to za období od března 2020 do ukončení nouzového stavu, který 12. března vyhlásila vláda České republiky. Stejně tak toto zpoždění nebudeme brát jako důvod k výpovědi smlouvy. Opatření má za cíl zmírnit ekonomické důsledky současné situace.

Nouzový stav, celorepubliková karanténa a veškerá bezpečnostní opatření budou mít vliv na každého. Jsem si moc dobře vědom toho, jak velké ekonomické dopady to může mít na běžné lidi i jednotlivé firmy. Soucítím se všemi, kterých se to již dotklo. Není to lehká doba a musíme společně hledat cesty, jak to zvládnout. Jak nejspíš víte, vláda prosadila tzv. liberační balíček, díky kterému se odkládá daňové přiznání a platba daní o celé tři měsíce. To považuji za vstřícný krok v nelehké chvíli, kdy máme všichni plnou hlavu starostí.

Také my na radnici vymýšlíme, jak situaci co nejvíce usnadnit našim spoluobčanům. Ve spolupráci s Jan Chabr, radním MHMP, jsme proto přišli s návrhem na prominutí opožděných plateb z nájemného, který jsme dnes v pondělí 16. 3. na Radě prosadili. Je to první takové pomocné opatření. Věřím, že nebude poslední. Na dalších usilovně pracujeme. Pokud máte i vy nápad, jak bychom vám mohli v této situaci pomoci, neváhejte nám prosím napsat.