✅ Schváleno. Více než 300 miliónů Kč dostanou Pražané ohrožení vysokou inflací a současnou problematickou situací. Příští rok na to vydáme dalších 514 miliónů Kč. Pomoc je určená především seniorům, chudším rodinám a lidem s omezeným příjmem.🙏
Velký úspěch, za který chci poděkovat především kolegyni Marta Gellová (ANO), která za touto významnou pomocí našim spoluobčanům stojí. Společně s hnutím ANO chtěla na Zastupitelstvu tuto pomoc lidem prosadit už od ledna letošního roku, ale Praha Sobě a Pirátům to nepřišlo důležité a tak o tom nechtěli ani jednat. Doteď. Čím to asi bude? Že by blížící se volby nebo snaha uhasit skandály na radnici?
A o co že se jedná?
▶ Stravné zdarma pro děti a žáky ve veřejných a církevních mateřských, základních a středních školách.
▶ Děti a studenti ve veřejných a církevních MŠ a ZUŠ budou mít školné zdarma.
▶ Zdarma družiny pro děti z ohrožených rodin.
▶ 600 Kč na žáka za rok do fondu solidarity. To jsou peníze např. pro pomůcky a potřeby, pobyty v přírodě a podobně.
▶ Příspěvky domácnostem prostřednictvím Sociálního nadačního fondu.
▶ Město přispěje především také na sociální služby, osobní asistenci a další podobné potřebné aktivity.
▶ A další..
Mrzí mě jen to, že místo toho, abychom na Zastupitelstvu řešili přesně věci jako tohle, tedy skutečně pomáhali Pražanům a lidem, kteří to teď potřebují nejvíce v této šílené době, tak musíme řešit skandály a problémy jiných stran. Včerejší jednání se protáhlo až do noci a neprojednali jsme zdaleka všechny naše návrhy, kterými jsme chtěli usnadnit život obyčejným lidem. Nepřestaneme se ale snažit navzdory ničemu.