V noci se na Zastupitelstvu hlasovalo o důležitých věcech týkajících se stavebního zákona a Metropolitního plánu
Z diskuse, do které se Zdeněk Hřib – primátor Prahy zcela zamotal jsem sepsal článek nazvaný
HŘIBŮV PARADOX: 👇👇👇
👉 V únoru jste hlasoval na svazu měst a obcí pro zastavení prací na novém stavebním zákoně, přestože moc dobře víte, že to bude znamenat nestihnutí Metropolitního plánu. V té době přitom vás náměstek měl uzavřenou dohodu s MMR, že velká města podpoří čistou státní stavební správu a MMR za to podpoří územní plánování v samostatné působnosti
👉 Mezitím najmete vy a váš náměstek Hlaváček pana doktora Korbela, aby napsal pozměňovací návrh pro přenesení územního plánování do samostatné působnosti.
👉 Napíšete návrh v takové kvalitě, že ho odmítnou všechny resorty, legislativní rada vlády a kde jaká asociace. Předpokládám, že jsme za tento návrh panu Korbelovi a jeho advokátní kanceláři štědře zaplatili. Tento návrh necháte načíst ve sněmovně.
👉 Potom ale na předsednictvu svazu měst a obcí hlasujete proti tomuto návrhu, který je vlastně Váš a hrajete si na čestného předsedu svazu a bojujete za malé obce.
👉 Pane primátore mě to hlava nebere. Takže vy jako primátor Prahy si necháte napsat návrh, který podpoří velká města, ale jako čestný předseda SMOČRU ho odmítnete na klíčovém hlasování, na které čekalo jak MMR tak mnoho poslanců, aby hlasovalo ve třetím čtení podle něj?
👉 Jako jsem tady jediný, kterými tu přijde úplně úchylný? Jako my jako Praha ročně platíme SMOČRU členský příspěvek přes dva miliony, aby hájil naše zájmy a vy tam místo toho hájíte zájmy malých obcí? Což o to, to by mě až tak nevadilo, protože ten Váš návrh byl pěkně zmrvený, ale že Praha najme advokátní kancelář, aby napsala pozměňovací návrh a Vy ho pak na svazu potopíte?
Proto bych se pana primátora rád zeptal Na znění pozměňovacího návrhu na přenesení územního plánování do samostatné působnosti spolupracoval pan doktor Korbel z AK Havel & Partners.
Mimochodem z té Advokátní kanceláře, kterou včera během hlasování o novém stavebním zákoně velmi zpochybňoval pan poslanec Čižínský.
Rád bych se tedy zeptal, kdo na Praze tuto advokátní kancelář v této věci platí (magistrát, IPR??), jaké všechny legislativní práce ve věci stavebního práva tato AK dělá, kolik hodin si za to už vykázala a kolik jsme jí vyplatili.
😡😡

Autor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *