Milí sousedé,
téma, které bych tento týden v rámci mých pravidelných příspěvků týkajících se bytové situace v Praze otevřel, je pražská výstavba bytů, která se bohužel nadále propadá.

Jak vyplývá z dat ČSÚ, bylo v metropoli v červnu dokončeno jen 247 bytových jednotek👎. Stavět se pak začalo pouhých 134 bytů, což představuje meziroční pokles o ⬇️ 3,7 %.

Na zpomalení výstavby se samozřejmě podílí koronavirová krize, která je mimo jiné příčinou odlivu pracovní síly. Některé faktory ale můžeme ovlivnit – například rychlost, s jakou příslušné úřady vydávají stavební povolení. Budu proto po vedení města chtít, aby se touto otázkou začalo intenzivně zabývat. Další prohlubování bytové krize si nemůžeme dovolit.

Dotýká se vás nebo někoho z vašeho okolí bytová krize osobně? Podělte se o své zkušenosti a napište mi to prosím do komentáře pod tento příspěvek👇👇👇.

Odkaz na článek, na který dnes reaguji https://realitaci-sobe.cz/developeri/vystavba-bytu-se-dostava-do-krize-budeme-mit-kde-bydlet/?fbclid=IwAR3KdnMmsxB2hjymnYX_b03noparToD_QIL8ZQ2Wnk9KcR6jOIApI9qJIR0