Autor

6 Comments

 1. Jestli to dopadne jak s jedenáctkou, tak nevím nevím.
  0 výhod pro občany P11. Neuvěřitelně malý. Předražený. Za tu cenu je lepší konkurence – Barrandov a mohu pokračovat..

  1. Dobrý den,
   děkuji za názor, ale asi jste můj článek nepochopil nebo nevím? 🙂 VS 11 stavěl investor MČ Praha 11 a ano je to problém. Tento projekt je soukromý, tedy investorem není MČ Praha 11. Naopak právě má plnit účel primárně pro občany naší obce, protože je relativně malý, narozdíl od velkých stadiónů, které mají prakticky fulltime vyrezerované velké kluby.

   Pokud by vás zajímalo více, budu rád, když mi napíšete nebo zavoláte a můžeme si o tom popovídat podrobněji. Případně příští týden svolává investor tiskovou konferenci, kam vás mohu pozvat.

 2. Dobrý den všem obyvatelům MČ Praha 11 a blízkého okolí,

  tento projekt má svá pozitiva a negativa.

  Pokud splní platné legislativní předpisy (Stavební zákon / Pražské stavební předpisy, požadavky na ochranu životního prostředí, ochranu zdraví obyvatel v okolí apod.) a bude reálným přínosem lidem žijícím na Jižním Městě, je možné takovouto stavbu umístit a následně s platným stavebním povolením postavit.

  Hnutí ANO si pravděpodobně myslí, že vše jde protlačovat „politickou silou“ bez dodržování platných obecně závazných pravidel. S osmi zastupiteli z celkových 45 to prakticky v současné době není možné…

  O co jim tedy doopravdy jde, je to blaho obyvatel Jižního Města nebo něco jiného ?

  Zkusme na toto téma najít jednoznačnou odpověď 🙂

  Hezký den všem slušným lidem přeje – J. Dohnal

  1. Ahoj Jirko,
   my určitě nic silově protlačovat nehodláme. Myslím si co jsem pochopil, že na tomto projektu je všeobecná shoda. Připomínky, které uvádíš developer odstranil a proto také dostal kladné stanovisko EIA.

   Byl bych nerad, abychom si vzájemně sunuli do úst nějaké myšlenky o co komu jde. Mě osobně v tomto případě jde o to, abych si se synem měl kam jít zabruslit. Protože v tuto chvíli prakticky nemám. A co se bavím s lidmi kolem mě, vidí to stejně. Pozitiva právě tohoto projektu jsou jasně popsané v mém článku.

   Díky za názor a pomoc tento projekt zrealizovat. Pokud budeš mít zájem, dotazy, cokoli – budu rád, když mi zavoláš a můžeme se na toto téma potkat a domluvit se jak to dál sunout k realizaci tak, aby to vyhovovalo ideálně všem stranám.

   Díky za pozitivní a konstruktivní přístup.

 3. Dobrý den,pane Prokope,
  nechápu proč by na školním pozemku měl vyrůst jakýkoliv komereční objekt a už vůbec místo atletickém oválu.Nerozumím, jak vedení školy může souhlasit se stavbou, která zastíní okna tříd,vpustí do areálu dopravu a hluk.Podle posledních zdravotních průzkumů se jednoznačně doporučuje pobyt dětí venku oproti pobytu v umělém osvětlení.Tato lokalita blízko D1 si zaslouží zachovat každou zelenou plochu a nezvyšovat již tak vysoké dopravní zatížení ulice Ke Kateřinkám. Zdá se,že totální nezájem o renovaci hřiště bylo záměrné,neboť hokejisti si tuto plochu prý vyhlídli již dávno.A nejspíš čekali jen na lidi, co jim uvěří, že jde o veřejný projekt a protlačí to přes Magistrát(že by pan Bříza) a dají jim pronájem pozemku za směšný peníz. Nemám nic proti bruslení,ale zase tak oblíbený a zdravotně prospěšný sport to rozhodně není. Nechat zastavět unikátní prostor pro veřejnost a děti plechovou budovou je proti jakémukoliv trendu moderní doby.
  Hanková

  1. Dobrý den paní Hanková,
   na tomto se tedy určitě neshodneme. Já to vidím přesně opačně.
   1) na JM chybí dostatek kvalitních sportovišť pro volno časové aktivity.
   2) v celé Praze je nedostatek ledových ploch a to opravdu katastrofální, když si já sám chci jít se ženou nebo klukem zabruslit, můžeme vyrazit tak akorát na pseudo led někam k obchodnímu centru nebo se vetřít někde zrovna do mezery mezi tréninky a tohoto prostoru není moc.
   3) náš hokej a bruslení silně rok od roku upadá, děti nejsou vedeni k bruslení, nemají kde
   4) zde by vznikla ideální symbióza školy a sportoviště, kde by žáci školy mohli led využívat každé dopoledne.
   5) sama škola po tomto vybudování volá a chce ho a snaží se jej prosadit. Tedy objekt je připravován se souhlasem nebo spíše s velkou prosbou školy, nikoliv proti její vůli.

   To je tak prvních pár důvodů, které mě nutí míti spíše opačný názor než je ten váš. V každém případě projekt již získal kladné stanovisko EIA, které shledalo projekt v pořádku s dopadem na životní prostředí. Teď projekt pokud vím čeká ještě získání ÚR a stavebního povolení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *