Na Jižním Městě by se mohlo v příštích letech začít s výstavbou víceúčelového zimního sportoviště. To by mělo být postaveno na Opatově, v místě atletického stadionu, poblíž základní školy Ke Kateřinkám.

Výstavba sportoviště bude rozdělena na dvě etapy. V první dojde k revitalizaci venkovních sportovišť, kde vzniknou 3 multifunkční hřiště pro fotbal, basketbal, volejbal, tenis a florbal. Ve druhé etapě vyroste Aréna ledových sportů. Počítá se vznikem dvou hal. Větší hala by sloužila jako kluziště, v menší se plánují čtyři herní dráhy pro curling. Vzhledem k tomu, že areál stavebně navazuje na školu, nebudou chybět školící místnosti, šatny, odpočinková zóna, posilovna a restaurace se sportovním režimem. V dopoledních hodinách budou haly určeny pro školy a odpoledne pro veřejnost či hokej.

Výstavba má bohužel i své odpůrce, kterým je Praha-Újezd. Ta se bojí navýšení dopravy v oblasti zimního stadionu. Dokumentace EIA, kterou investor zpracoval ale prokazuje téměř zanedbatelný až nulový vliv na znečištění polétavým prachem, hlukem či zplodinami výfukových plynů vyvolanými provozem areálu. Magistrát s výstavbou souhlasí – má ale své podmínky, které je potřeba dodržet. Požaduje tichý asfalt na příjezdové ulici. Investor musí také zajistit využití dešťové vody a vysadit nové stromy.

Výstavba haly pro zimní sporty na Opatově by mohla začít už příští rok. Otevření pro Pražáky s plným provozem se plánuje na rok 2019. Celý projekt vyjde zhruba na 120 milionů korun.

„Osobně si myslím, že ledovou arénu Jižní Město potřebuje. Těchto ploch je v celé Praze velký nedostatek a je to velká škoda vzhledem k naší hokejové minulosti a tradici. Jsem moc pyšný na to, že se nám podařilo na Praze 11 tento projekt i přes odpor mnohých prosadit a že naše děti budou mít kde bruslit. Na rozdíl od velkých stadiónů totiž tento bude primárně pro veřejnost, nebudou se na něm hrát velké zápasy a nebude tak většinu času blokovaný velkými kluby, tak jako je tomu u velkých zimních stadiónů v Praze.“