Povedlo se! 🤩 Praha zaplatí dětem obědy ve školách a školkách, pomůže pokrýt náklady na družiny i kroužky a přispěje každému žákovi v rámci školy. Balíček pomoci, o který hnutí ANO usiluje už od začátku roku, uleví především domácnostem ohroženým vysokou inflací a současnou problematickou situací. Jedná se o dotace a finanční podporu v celkové hodnotě 266 milionů Kč pro tento rok a dalších 514 milionů na rok 2023. 

Mám velkou radost z toho, že se to konečně dává do pohybu, ale pravda je, že už to mohlo být spuštěné dávno. Zatímco rodiny den co den řeší, jak vyjdou s penězi, politici na magistrátu se dlouho jen dohadovali a vyčkávali. Na prosazení podpůrného balíčku Pražanům usilovně tlačili mí kolegové v čele s Martou Gellovou (ANO) už od ledna, přičemž Zastupitelstvo přijalo usnesení o tomto záměru až v květnu! Jsem výjimečně jednou vděčný Janu Čižinskému, že do toho nehodil vidle jako jiní politici a pomoc Pražanům podpořil, ale nechápu, proč trvalo další skoro 4 měsíce to začít realizovat! Jediné, co vlastně za 4 měsíce vymysleli, je to, že pošlou peníze z magistrátu na městské části a reálné řešení pomoci tak hodí Praha na bedra starostů. Ti to určitě zvládnou, jen je škoda, že ty peníze nedostali dřív. Už je totiž mohli distribuovat.

Je příjemná zpráva, že rodiny s dětmi díky tomuto programu ušetří až 50 000 Kč ročně. Nicméně ceny energií, nájmů, hypoték i jídla šly tak šíleně nahoru, že nesmíme usnout na vavřínech. Spousta pražských rodin a seniorů tímto byla silně zasažena a my tak musíme hledat další způsoby, jak lidem rychle a účinně pomoci. 

Hnutí ANO bude proto i nadále bojovat například za:

✅ Zavedení MHD zdarma na krizový rok 2023 a odpuštění nesmyslných poplatků.

✅ Systémové příspěvky na bydlení, obzvláště těm, kteří na bydlení vydají většinu příjmu.

✅ Snížení poplatků, které Piráti za své vlády zdražili – vodné, stočné apod.

✅ Rozšíření finanční podpory nízkopříjmovým a ohroženým rodinám.

✅ Další programy na podporu seniorů, kteří jsou vysokými cenami nuceni pracovat i v důchodu.

Bude se o tom dále jednat na čtvrtečním zastupitelstvu hl. m. Prahy, takže zkusíme balíček pomoci Pražanům ještě rozšířit a vylepšit. Budu vás informovat!