Milí Pražané,
umíte si představit, že byste bydleli 🏠v maringotce, domečku o pár metrech čtverečních, ve kterém nemáte ani sprchu, nebo že byste většinu bytových prostor sdíleli s dalšími rodinami?
Právě tak žijí protagonisté rozsáhlého speciálu s názvem Bydlení za všechny prachy, který před pár dny vydalo Aktuálně.cz
👉Příběhů o okrajových způsobech bydlení ale nejsou samoúčelné; slouží jako odrazový můstek k hlubšímu pochopení neutěšené situace, ve které se mileniálové toužící se usadit nacházejí — dostupné jim ve většině případů není nejen vlastnické bydlení, ale ani předražené komerční nájmy.
👉Reportáže hojně doplňují komentáře sociologů Tomáše Hoření Samce a Petra Kubaly, kteří se fenoménem nedostupného bydlení i možnými řešeními dlouhodobě zabývají. Nechybí ani řada grafů ilustrujících současnou situaci a její vývoj.
👉Speciál je poměrně rozsáhlý a na jeho četbu je třeba vyhradit si dostatek času. Přesto jej ale doporučuji každému se zájmem vnímat bytovou 🏠 otázku v širších souvislostech. Novináři z aktualne.cz odvedli opravdu skvělou práci 👍.
Závěrem se vrátím k otázkám, které jsem pokládal v úvodu dnešního okénka.
Byly by pro vás podobné alternativy bydlení schůdné, a za jakých okolností ❓
Těším se opět na vaše komentáře pod tímto postem 👇👇👇.
Zde odkaz, kde najdete zmíněný speciál: