Milí sousedé,
na dnešek jsem si pro vás připravil opět další zamyšlení nad bytovou situací v Praze🏠.Tentokrát bych se rád dotknul tématu odlivu kvalitních učitelů z Prahy, protože to s bydlením v Praze pochopitelně úzce souvisí. Platy učitelů se postupně sice navyšují, pro bydlení v Praze jsou však stále nedostačující. Výsledkem je, že mnoho schopných pedagogů pak z Prahy odchází, což ohrožuje kvalitu vzdělávacího procesu☹️.

Nejde samozřejmě jen o učitele, ale i o další strategické zaměstnance, na které se v bytové politice musí myslet a je důležité, aby město mělo část svého bytového fondu vyhrazenou právě pro ně. Stejně by tomu mělo být i v případě nově budovaných městských bytů.

A to je také jeden z mých úkolů, kterým se do budoucna chci věnovat, s byty pro strategické profese počítám i ve své koncepci na rozšíření bytového fondu hlavního města Prahy👍.

Koncem týdne zde najdete rozsáhlý článek o aktuální situaci s městskými byty v Praze. Sledujte mě ,ať o něj nepřijdete. A co vy? Máte nějaký nápad, jak kvalitní učitele udržet v metropoli nebo naopak ještě přilákat nové? Napište mi…👇👇👇

Více v článku v komentáři.👇

 

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/skolstvi-ucitele-platy-praha_2008090903_zit?fbclid=IwAR0x_SKVETLKuq0aZIJ6mMkxl9MIlPy7zn6kSg2Ova9Gq7tcMoUQE8Jptgg