Na konci roku rád bilancuji a přemýšlím co jsem za rok stihl, naopak co nestihl a co bych rád udělal v roce následujícím. Rok 2014 byl pro mě opravdu neskutečně hektický, plný nových zážitků, situací a změn. Pojďme se podívat na krátkou rekapitulaci toho nejdůležitějšího, co přinesl uplynulý rok v kontextu s Jižním Městem a komunální politikou. Rok 2014 byl pro mě zlomový co se týče organizace práce a zvýšeného zaměření na politiku. Denní agendu mých firem jsem postupně s blížícími se komunálními volbami čím dál více předával do rukou mých zaměstnanců, abych si připravil maximum času na kampaň a následně další práci na radnici pokud se volby podaří (a podařili se :-).

První polovina roku 2014 byla primárně o nastartování přípravy na komunální volby, tvorba a rozjezd pracovních skupin, jejich výstupy, příprava programu atd. Jaro už bylo ve znamení Euro voleb, které byly druhé volby pro hnutí ANO. Eurovolby se odehrály kompletně v režii centrály hnutí ANO, ale oblasti se snažili pomoci svou účastí na meetincích, v metru a v ulicích. Pro mě to bylo především o správě několika Facebook účtů, webů a drobným DTP pracích s čímž pravidelně centrále pomáhám.

Druhá polovina roku už byla tvrdá práce na komunálních volbách na Praze 11 a magistrát. I přes to, že máme v týmu několik profíků na marketing, nebylo to pro nás vůbec snadné. Komplexní politickou kampaň jsme dělali poprvé a díky nedostatku financí jsme si museli většinu věcí připravovat a produkovat samostatně bez podpory centrály nebo nějaké agentury. Navíc s omezenými personálními silami a pro většinu kolegů při práci jako koníčka.

Po 1.9. odstartovala oficiálně kampaň a tím začalo asi zatím nejhektičtější období v mém životě. Celé dny v terénu, v ulicích, diskutování s voliči, následně po večerech a v noci řešení práce, vyřizování e-mailů a tak každý den znovu a znovu téměř 2 měsíce. Asi každý z týmu se upínal na říjnový volební víkend, kdy viděl „světlo na konci tunelu“ a zasloužený odpočinek. OPAK byl pravdou, po volbách to teprve začalo, nekonečné vyjednávání s koaličními partnery, definování koaliční smlouvy a následně nástup na radnici bez jakéhokoli předání od minulé rady.

Bývalí radní prostě jen vyklidili kanceláře, odevzdali klíče a o nic se už nestarali. Doslova nám radnici hodili na hlavu. Tzn. poslední měsíce v tomto roce se pouze snažíme zorientovat a neustále na nás vyskakují rozdělané, odložené, nedokončené problémy minulých radních.

Menší zklamání jsem utrpěl ve volbách do magistrátu, kde jsem skončil „první pod čarou“ a chybělo mi zhruba 0,9% k obsazení mandátu. S odstupem času jsem rád, že to nevyšlo. Na magistrát bych již opravdu neměl čas. Vždy vše dělám poctivě a naplno a to bych už u další aktivity v rámci magistrátu nezvládl.

 

V každém případě mě letošní rok naučil ještě lepšímu hospodaření s časem, poznal jsem spoustu nových skvělých lidí, poznal jsem bohužel i spoustu špatných a zlých lidí, ale to asi k politice patří. Nastartovali jsme minimálně na Praze 11 obrodu politické kultury a věřím, že za 4 roky budou Jižní Město dávat za příklad vzorné městské části a ukazovat na ní jak to má správně fungovat. Přesně na tom pracuji a budu pracovat spolu se všemi kolegy i celý příští rok!

Přeji Vám ať se vám v roce 2015 podaří naplnit všechny vaše cíle a sny a ať je to pro ještě lepší rok než je ten právě končící.