Milí přátelé, přeji vám všem dnes hezký svátek! Na dnešní volno jsem se těšil, protože jedeme se ženou na výlet do přírody. Bohužel tentokrát jen na jeden den, jelikož mě ve čtvrtek i pátek čeká hodně práce a jednání o koalicích v Praze. Co budete dělat vy?

Den české státnosti 🇨🇿 a zároveň svatého Václava, který je patronem a ochráncem naší země, patří k mým oblíbeným svátkům. Připomíná mi totiž, jak dlouhou cestu za sebou český národ už má. Vždy mě to nutí se zamyslet. Když ale přemýšlím nad tím, kam se Česko dostává teď, jsem z toho spíš smutný.

Za mnou na fotce vidíte slavnou sochu sv. Václava na “chcíplém koni” od Davida Černého, která visí v Lucerně. Tuhle turistickou atrakci znají asi všichni, ale málokdo ví, že socha měla původně znázorňovat stav České republiky. Nefunguje, ale všichni dělají jakoby nic. Přišlo mi to dost příhodné.

Máme za sebou dva měsíce intenzivní kampaně, kdy jsem osobně mluvil se stovkami lidí z pražských sídlišť. Vyslechl jsem mnoho příběhů a rychle jsem díky tomu pochopil, že obrovská spousta našich spoluobčanů se v této době vážně každý den probouzí se strachem. Bojí se, zda všechno finančně zvládnou, bojí se šílených cen energií a neustálého zdražování. Nevědí, jestli na to budou mít a jestli neskončí ve velmi špatné životní situaci. 

Vláda Petra Fialy a slepence celou dobu tvrdila, jak lidi nenechá padnout, a přitom pořádně nikomu nepomohla. Reaguje na problémy svých občanů nedostatečně, pomalu a s arogancí, jako když paní Pekarová radila, ať si lidé pořídí svetr. Tito lidé přitom berou obrovské platy a nemají ani ponětí, jak se v Česku vlastně žije. Strašně mě to štve.

Jsem proto moc rád a vděčný, že jste hnutí ANO dali ve volbách tak velikou podporu. ANO získalo nejvíc hlasů v 74 větších městech po celé republice a díky tomu vidíme, jak jsou občané se současnou vládou opravdu nespokojení. 

Stejně tak jsme posílili i v Praze. Na magistrátní úrovni máme o skoro 5 % více než v minulých volbách, u mě na Praze 11 dokonce o 10 %. Díky za to! 

Ačkoliv se nás ostatní strany už jako tradičně nejspíš pokusí obejít, my se nevzdáme. Budeme za vás bojovat stále, ať už koalice nebo z opozice! Máte mé slovo!

Nechci vás ale už zdržovat, když máte dnes volno!😊 Užijte si ho co nejlépe a mějte se hezky.