Ustanovili jsme zastupitelský klub, zvolili předsedu, místopředsedu a vyjednávací tým a určili si další povolební strategii.

Usnesli jsme se, že na rozdíl od ostatních subjektů nebudeme vydávat žádná zásadní prohlášení a nebráníme se spolupráci s žádným konkrétním subjektem, protože komunální politika je především o lidech. Nechceme kvůli konkrétní nálepce / logu strany jednotlivce vylučovat z možnosti koaličního jednání a pokusit se tak odblokovat patovou situaci vzniklou na Praze 11 po sobotních volbách. Náš klub mě zvolil předsedou klubu a členem vyjednávacího týmu. Budu vás tak moci informovat o dalším postupu na Jižním Městě. Respektujeme výsledky voleb a budeme postupovat postupnými kroky v jednání s potenciálními koaličními partnery.

Již dnes večer jsme měli první povolební jednání s 2. nejsilnější stranou na Praze 11 a to s Pirátskou stranou. Jednání proběhlo velmi konstruktivně. Konstatovali jsme téměř 100% programovou shodu a probrali jsme konkrétní nejasnosti v programech a prioritách. Shodli jsme se na tom, že nevidíme zásadní překážku v dalších jednáních a případné spolupráce. Shodli jsme se na tom, že nemáme vzájemně problém s konkrétními personáliemi a řekli jsme si konkrétní nejasnosti, které naše expertní týmy musí do dalšího jednání vyřešit. Piráti jako silnější strana v tuto chvíli budou pravděpodobně jednat i s jinými subjekty. Stejně tak i my.

Další jednání nás čeká s vítězem voleb HPP11, které nás k němu dnes vyzvalo.

Budu vás dál informovat jak to vypadá. Jak jsem slíbil, z našeho programu neuhnu, budu se snažit najít takové řešení, abychom mohli na Jižním Městě postavit parkovací domy, snížit tak problém s parkovacími místy. Zařídím urychlené vystěhování Sandry a její přestavbu na byty pro mladé, učitele, policisty atd. a zásadně zlepšíme úklid Jižního Města. To jsou moje priority na kterých už bez ohledu na jednání o koalici nyní pracujeme.

Držte nám palce. Díky