Máme po volbách a dosluhující vedení Prahy podepisuje smlouvy na miliardové projekty, schvaluje strategické dokumenty, které finančně zavazují město na dlouhé roky, dělá zásadní kroky v městských firmách a řadu dalších věcí místo toho, aby s těmito důležitými rozhodnutími počkali na novou koalici. Neuvěřitelné!

Obzvlášť potom, co pod Piráty, STAN a Praha Sobě propukla největší korupční kauza v moderních dějinách Prahy přímo na magistrátu, jsme žádali, aby fungování Rady hl. m. Prahy bylo omezeno jen na nezbytné kroky nutné pro udržení bezproblémového chodu města, dokud nebude ve volbách zvoleno nové vedení. Tuto naši žádost ignorovali, ale že budou mít drzost podnikat takhle velké změny i po volbách, kde lidé jasně ukázali svoji nespokojenost, mi vyráží dech.

Mnohokrát Piráti kritizovali bývalou primátorku Adrianu Krnáčovou za ANO, ale ta se na rozdíl od Hřiba před lety po volbách zaměřila jen a pouze na to, aby co nejefektivněji předala vedení města svým nástupcům. Zpracovala podrobný předávací protokol jako vůbec první primátor nebo primátorka Prahy, díky kterému mohlo nové vedení plynule navázat na všechny rozdělané projekty, a respektovala výsledky tehdejších voleb tím, že nadále nedělala žádná významná rozhodnutí. To samé se teď bohužel nedá říct o Pirátech.

Náš Patrik Nacher proto dnes za zastupitelský klub ANO 2011 odeslal Radě hl. m. Prahy otevřený dopis, ve kterém žádá, aby současné vedení již nadále nezasahovalo do vnitřního chodu magistrátu a aby se začali okamžitě připravovat na předání úřadu. Podobně jako to kdysi pro ně udělala Adriana Krnáčová.

Celý dopis si můžete přečíst zde.