Milí Pražané,
Udělal jsem vám jasný přehled toho, co vše už vláda primátora Zdeněk Hřib – primátor Prahy zdražila Pražanům! Za 3 roky je to slušný výkon! A to k tomu ještě dodám, že Praha má dnes 70 miliard Kč hotovosti a účtech. Ty peníze se tam válejí, oni je neumí vyčerpat a požírá je inflace. Ale jako křečkové asi chtějí víc a víc z našich kapes, aby ta hromada miliard byla ještě větší.
Jo a je teda nefér to přičítat jen Pirátům, samozřejmě za to může i Jan Čižinský (Praha Sobě)!
Hřibova drahota!!!! Už nám zdražili:
❌ vodné a stočné – stihli ho podražit dokonce i několikrát a to i navzdory tomu, že vláda hnutí ANO Andreje Babiše snížila daň o 5 % a ostatní města vodu buď zlevnily nebo nezdražily!
❌ svoz odpadů – 30% nárůst
❌ zvýšení ceny nájmů v městských bytech, a to v době nejtěžší fáze koronavirové epidemie – před zdražením byla cena nájemného ve většině městských bytech – průměrné zdražení 130 %
❌ zvýšení daně z nemovitostí – v mnoha městských částech hl. m. Prahy došlo k výraznému zdražení daně z nemovitosti (nárůst se v jednotlivých městských částech liší, nicméně se jedná o 40%, 80% a 100% zdražení)
❌ zvýšení cen jízdného v MHD – od 1. srpna 2021 se zvýší cena jízdenek na 30 minut z 24,- Kč na 30,- Kč a na 90 minut z 32,- Kč na 40,- Kč, rovněž zdraží SMS jízdenky, které nyní budou dražší než papírové!
❌ zdražení lanovky na Petřín – rovněž lanovky na Petřín se dotýká zvýšení cen jízdného, a to nově 60,- Kč
❌ zdražení parkovného P+R – zvýšení parkovného se na okrajích Prahy od srpna zdražuje z 20,- Kč na 50,- Kč (tj. Černý Most 2, Depo Hostivař, Chodov, Letňany, Opatov, Radotín, Rajská zahrada, Zličín 1 a Zličín 2), parkoviště blíže centru (tj. Holešovice, Ládví, Kongresové centrum Praha a Skalka 1) se zvyšuje na 100,- Kč
❌ zdražení ubytovacího poplatku z 21 na 50 Kč
❌ zrušení slevy na čipované psy
❌ další zdražení odpadu, na sídlištích až o 90%. Průměrná rodina si od roku 2022 připlatí cca 1600,- Kč!!!
❌ další zdražení vody o 6% v roce 2021