Milí Pražané,
léto je v plném proudu a do Prahy se opatrně začínají vracet turisté. A s nimi také téma, které pandemie načas upozadila: jak naložit s fenoménem krátkodobých pronájmů.

Ubytovací služby typu Airbnb nepochybně vyhovují pronajímatelům i velké části turistů, z celkového pohledu ale jednoznačně převažují negativa. Starousedlíci si v souvislosti s krátkodobými pronájmy stěžují především na hluk a nepořádek, ztrátu pocitu soukromí nebo bezpečí a nezřídka dochází mezi pronajímatelem a dalšími obyvateli domu ke zhoršení sousedských vztahů. Ve své neregulované podobě navíc představují nekalou konkurenci hotelů a penzionů, které se v důsledku pandemického propadu turismu ocitly na pokraji zániku.

Sdílené ubytování je zkrátka problém a regulace, která by narovnala podmínky pro podnikání v ubytovacích službách, je rozhodně žádoucí. Na rozdíl od současného vedení města ale neočekávám, že by změna podmínek pro krátkodobé pronájmy nějak zmírnila současnou bytovou krizi. Abychom se s ní vypořádali, budeme muset sáhnout po tom nejosvědčenějším nástroji: rychlé a efektivní výstavbě.

Jaký názor máte na ubytovávací služby tohoto typu vy❓
Myslíte si, že má budoucnost, nebo se jedná o módní trend, kterému brzy odzvoní❓.
Těším se na vaše komentáře👇👇👇pod příspěvkem a přeju vám krásné léto.

Článek, na který reaguji, najdete zde
👉https://prazsky.denik.cz/…/airbnb-byt-ubytovani-hotel…