Milí sousedé,
mnoho z vás se na mě v posledních dnech obrací, zda by se dal zachránit Squashpoint na Květnového vítězství, který se objevil nedávno na realitních portálech na prodej.
I mě trápí, že by se toto místo, kde se dá hrát nejen squash, ale i provozovat celá řada dalších sportů mohlo stát předmětem nákupu spekulantů nebo developerů s cílem dalšího zahuštění našeho sídliště.
Vzhledem k tomu, že veřejných sportovišť tohoto typu na Praze 11 moc není, navrhl jsem zastupitelům ať se Praha 11 pokusí objekt vykoupit a využít kupříkladu dopoledne pro žáky našich škol. Budu to navrhovat jako bod na dalším jednání Zastupitelstva.
Přecijen jsme minulý týden schválili na Zastupitelstvu Prahy 11 směnu pozemků, ze které nám plyne do rozpočtu zhruba stejná suma, kolik by nákup Squashpointu mohl stát. Kromě toho se naši radní chlubí kolik dalších peněz získají od investorů v tzv. participačních smlouvách. Nákladnou rekonstrukci ubytovny Sandra Pirátské vedení aktuálně přerušilo a nepokračuje v ní, tak by to mohl být alespoň nějaký smysluplný způsob jak finance využít.
Co na to říkáte? Chtěli byste, aby Praha 11 Squashpoint vykoupila pro naše děti a sportovce nebo ho necháme svému osudu?
Budu rád za vaše názory a komentáře!