Milí sousedé,
protože se ve svých bytových🏠 okénkách věnuji především otázkám spojeným s Prahou, mohlo by se zdát, že mimo metropoli je bytová situace příznivá. Výsledky průzkumu, který pro Charitu ČR a katolickou církev provedla agentura Median, nicméně potvrzují, že obavy spojené s dostupností bydlení jsou v České republice celospolečenským problémem.
O naléhavosti situace nejlépe vypovídá skutečnost, že bydlení považují za dobře dostupné pouhá čtyři procenta respondentů. Polovina z více než tisícovky dotázaných se také obává, že na důstojné bydlení nedosáhnou jejich děti a téměř třetina má strach o dostupnost bydlení ve stáří.
Co může pomoci? Města a obce spolu mohou sdílet příklady dobré praxe, to samo ale k vyřešení plošného problému nestačí. Je nezbytné, aby se téma dostupného bydlení stalo jednou z priorit na všech úrovních správy země.
Vnímáte špatnou dostupnost bydlení jako celospolečenský problém❓Máte mezi svými mimopražskými příbuznými nebo kolegy někoho v tíživé bytové situaci❓ Napište mi prosím svůj názor do komentářů pod příspěvek 👇👇👇.
Podrobnější výsledky průzkumu