Ve středu 14. září oficiálně začaly jihoměstské oslavy. Praha 11 slaví čtyřicet let od svého vzniku a až do neděle je pro návštěvníky zajištěn bohatý program. Akce se koná v parku u chodovské tvrze. Obyvatelé Jížního Města se můžou těšit na nejrůznější koncerty, workshopy, divadlo a mnoho dalšího. Zábava je zajištěna pro celou rodinu
Součástí oslav je také výstava v galerii Chodovské tvrze s názvem Jížní Město: od utopie po realitu, každý se může stát spolutvůrcem této výstavy, stačí nahrát své fotografie do interaktivní mapy, ta se bude průběžně měnit a rozšiřovat.
Každý den čeká na návštěvníky bohatý program. Ve čtvrtek si mohou lidé prohlédnout složky integrovaného záchranného systému, večer bude zakončen koncertem legendární kapely Olympic.
V pátek bude připraven především program pro rodiny s dětmi, proběhne pokus o rekord v počtu bublinek na jednom místě, součástí budou také nejrůznější dílny, pohádky a také tradiční folklorní přehlídka.
V sobotu se návštěvníci mohou těšit na dny plné pohybu, kdy si budou moct všichni vyzkoušet nejrůznější sporty, ať už tradiční či moderní, na výběr bude například lukostřelba, basketbal, tenis, trampolíny, bude také připraveno mnoho soutěží.
V neděli budou slavnosti zakončené 2. ročníkem běžeckého charitativního závodu, Běh 11 Prahou, který je pořádán na podporu dětí z SOS vesniček