Praha 11 zainvestovala do modernizace kulturního centra Zahrada. Na nové teleskopické hlediště dostala městská část finance z investiční dotace získané od Magistrátu hl. m. Prahy.

Kulturní centrum Zahrada v Praze 11 dostalo moderní vybavení. Po 18 letech své existence sem totiž vedení MČ nechalo nainstalovat novou elevaci.

„Jedná se o teleskopickou tribunu, která automaticky zajíždí úplně dozadu, kde se dá překrýt a tím pádem nám tady vznikne sál, ve kterém se dají pořádat taneční kurzy, pohybová cvičení. Můžeme zde pořádat i semináře a také se zde koná zasedání Zastupitelstva MČ Praha 11,“ řekla Iva Molenová, ředitelka Kulturní Jižní Město, o.p.s.

Díky teleskopickému hledišti se navíc zvýšila kapacita sálu na 200 míst a rozšířila se také ulička pro handicapované občany. Vedle nové elevace pořídila MČ také nové osvětlení a podlahu. Celkové úpravy mají přispět k lepší využitelnosti sálu.

V následujících měsících občané do KC Zahrada budou moci přijít třeba na kabaret Jiřího Suchého – Jonáš a tingl-tangl. Těšit se ale mohou i na připravované taneční kurzy.

„Často to teda nedělám, ale tentokrát musím pochválit kolegu zástupce starosty Jakuba Lepše z TOP09, který má na starosti kulturu. Byl jsem se podívat na to nové teleskopické hlediště v KC Zahrada a je to fakt skvělá věc! Víte, že jeden z hlavních ochotníků, který v KC Zahrada hraje, je náš šéf právního odboru pan Pištora? Konečně bude on i další herci na pódiu dobře vidět i ze zadních řad. Jsem rád, že se nám povedlo na tenhle projekt najít peníze a dotáhnout ho do konce. Zase ta kultura u nás na Jižňáku bude o něco lepší!“

Uvedl Ing. Ondřej Prokop (ANO), zastupitel MČ Praha 11 a hl. m. Prahy.