Karta Lítačka oslavila rok své existence a už od jejího vzniku se hovoří o rozšíření funkcí kterými by disponovala. V současné době slouží především jako kupon pro cestování v MHD, nově se plánuje její zavedení v pražských základních školách.

Lítačka nově může nahradit čipové karty pro vstup do škol či k výdejům obědů. Pilotní projekt by mohl začít již v únoru či březnu příštího roku a týkat se bude prozatím 8 škol na Praze 13.

V současné době je Lítačka vydávána ve Škodově paláci nebo prostřednictvím informačních center Dopravního podniku města Prahy. Pro rodiče školních dětí může být tato možnost pořízení zdlouhavá, a tak Operátor ICT nabízí vydání karty přímo v budově školy. V případě, že škola bude vydávat karty samostatně, dítě pouze přinese domů žádost, kterou rodič potvrdí a karta bude vydána.

Pokud by se pilotní projekt na základních školách osvědčil, může se rozšířit celoplošně do škol, které o to budou stát. Do budoucna by případně přicházela i spolupráce se středními nebo vysokými školami.

Karta Lítačka byla do ostrého provozu nasazena v listopadu loňského roku. V současné době ji využívá přes půl milionu zákazníku z Prahy a Středočeského kraje. Měsíční náklady na její provoz nejsou ani poloviční těm, které město stály při provozu Opencard.