Milí sousedé,
druhý lednový týden přinesl hned zkraje zprávu, která mě rozhodně nepotěšila.👎 Pražský magistrát se rozhodl zvýšit nájemné v městských bytech 🏠, což v současné chvíli považuju za nešťastné.

Radní pro bydlení Adam Zábranský – pražský radní rozhodnutí hájí tím, že se ceny nájmů nezvyšovaly plných 17 let, zvýšení se nedotkne bytů pronajímaných seniorům, lidem se zdravotním postižením nebo rodinám s nízkými příjmy a přinese do městské pokladny až desítky milionů korun. Tyto argumenty ale v mých očích rozhodně neobstojí.

Rozumím tomu, že ceny nájemného v městských bytech nelze „zakonzervovat“ a udržovat beze změn po desítky let. Nechápu ale, proč tedy magistrát k těmto změnám nepřikročil hned na počátku svého funkčního období, v časech ekonomické konjunktury. Vzhledem k těžko předvídatelnému vývoji na trhu práce dnes také hrozí, že se mnoho domácností, kterým nyní bude nájem zvýšen, záhy zařadí mezi nízkopříjmové. Potenciální desítky milionů korun navíc v městské pokladně rozhodně nepředstavují částku, která by vyvážila možné důsledky tohoto nešťastně načasovaného rozhodnutí.
S ohledem na probíhající pandemii a její drtivý dopad na Pražany bych se proto přikláněl k tomu, aby magistrát své usnesení ještě přehodnotil.
Bylo by pro vás v současné chvíli zvýšení nájemného únosné? Obáváte se dalšího vývoje cen za bydlení❓
Napište mi svůj názor do komentáře pod tento post 👇👇👇.
Článek, na který reaguji najdete zde