Ve čtvrtek 20.10. mají venkovní teploty klesnout k bodu mrazu a městská firma nechává své nájemníky bez topení. Jejich žádosti vytrvale ignoruje už dlouhé měsíce a opakované dotazy na zprovoznění topení nechává bez odpovědi. Pokud to tak bude dál, nájemníci této městské firmy, kteří každý měsíc poctivě platí nájem za své kanceláře, si letošní zimu vážně “užijí”. Takhle to dopadá, když má něco na starosti Praha Sobě! Když už nejsou městské firmy zataženy do korupčních skandálů, tak aspoň dělají problémy svým zákazníkům nebo partnerům. 

Holešovická hala 24, ve které město pronajímá prostory několika soukromým firmám, je kvůli rekonstrukci už delší čas odpojená od topení. To by samo o sobě bylo asi v pořádku, kdyby však s místními firmami někdo pořádně komunikoval a dokázal jim říct, kdy se topení zase dočkají. Pracovníci místních firem se už celé měsíce snaží od města získat informace o probíhající rekonstrukci, ale na jejich zprávy a žádosti není žádná reakce. Vážně se má takhle vést firma ve 21. století? Chovat se takto potupně ke svým nájemníkům? Natož, aby to dělala firma patřící městu! 

Kromě toho, že nikdo s firmami pořádně nekomunikuje a stavba se zde vede bez rozmyslu, je celá rekonstrukce haly 24 docela pochybná. Možná víte, že jsem nedávno podal oznámení na státní zastupitelství s tím, že mohl být spáchán trestný čin. Praha Sobě a její podivné kšeftíčky s firmou atelier7 s.r.o., která se na hale 24 podílí a která od města inkasovala mnoho stovek tisíc korun za zakázky bez výběrového řízení, vyvolávají spoustu pochybností. Už jen proto, že za některé jejich projekty Praha dostala pokuty od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. 

Na nedávném zastupitelstvu jsem se na to chtěl zeptat přímo Čižinského a jeho kolegů, ale místo vysvětlení mi začali sprostě nadávat a urážet mě. To mě utvrdilo v tom, že se zase jedná o nějakou nekalost. Jsem velice zvědavý, co vyšetřování této věci přinese. Budu vás o všem informovat.

Co se týče nájemníků v hale 24, se kterými město odmítá komunikovat, možná pomůže, když se o tom takto veřejně napíše. Mé příspěvky čte docela dost lidí a v minulosti se nám povedlo ledacos rozpohybovat mediálním tlakem. Budu rád, když budete příspěvek sdílet. Děkuji!