V areálu základní školy Ke Kateřinkám v Praze 11 vzniklo nové venkovním sportoviště. Jedná se o první etapy výstavby Areálu ledových sportů, do které patří revitalizace tří venkovních hřišť, výstavba běžecké dráhy se sektorem pro skok daleký a dostavba asfaltové vnitroareálové komunikace.

Součástí druhé etapy budou dvě kryté ledové plochy, fitness i zóny pro odpočinek a relaxaci, jejichž dokončení plánuje společnost AR delta do konce roku 2018.

Otevření první etapy, která proběhla poslední říjnové úterý byli přítomní i hosté z nejrůznějších sfér společenského a sportovního života. Kromě dvou curlingových reprezentačních týmů, zástupců paralympijské reprezentace ve sledge a zlatého olympionika a trojnásobného mistra světa v hokeji Milana Hniličky byla rovněž přítomná i primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová i starosta m. č. Prahy 11 Petr Jirava a řada dalších.

I magistrát se chystá ze svých peněz budovat sportovní areály. A to nejen pro malé sportovce.
„My jsme do rozpočtu příštího roku, který připravujeme, zabudovali prostředky pro projektovou přípravu pěti dalších hal, které budou na různých místech Prahy. Myslím si, že je to potřebné, protože ta sportovní infrastruktura je nesmírně důležitá pro kvalitní život v Praze. Děti budou mít kde sportovat. Je to velký dluh Praze, který se v minulých letech nerealizoval,“ řekla Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy.

„Projekt Areálu ledových sportu u školy Ke Kateřinkám dlouhodobě podporuji. Je super, ze jsme už opravdu poslední kousek od dokončení realizace. Doufám, ze si tam za rok už společně zabruslíme!“

Ing. Ondřej Prokop, zastupitel hl. m. Prahy a Prahy 11.