Volební pat v Praze 11 by mohl mít konečně řešení. Místní zastupitelské kluby hnutí ANO, TOP 09-STAN a ODS dnes vyzvaly zastupitele z řad Pirátů ke vzniku “Koalice pro Jižní Město.” Spojení těchto čtyř subjektů, mezi nimiž panuje programová shoda, by hladce naplnilo potřebnou většinu.

Zmíněné uskupení disponuje dohromady 18 zastupiteli, v případě zapojení Pirátů by vznikla koalice o 27 hlasech. Zastupitelstvo jedenácté městské části má 45 členů, uvedené spojení by tak vynikalo potřebnou akceschopností:

“Po dvou týdnech intenzivních jednání, která nevedla k potřebnému řešení volebního patu, jsme se rozhodli spojit síly se stranami s největší programovou shodou. Ze zbývajících subjektů jsou pak našim prioritám jednoznačně nejblíž Piráti: stejně jako my chtějí prosadit transparentní řízení městské části, její rozumný rozvoj nebo třeba rozšíření participace občanů na místní správě. Proto jsme právě Piráty vyzvali ke spolupráci. Věřím, že se k nám připojí a pomohou nám Jižní Město proměnit ze stárnoucí panelákové čtvrti v zelenou, moderní městskou část, u které se zbytek Prahy bude inspirovat,” vysvětlil Ondřej Prokop, předseda zastupitelského klubu hnutí ANO v Praze 11.

Výzva obsahuje návrh konkrétních programových priorit a východisek pro dohodu o personálním složení společné koaliční rady (Memorandum ANO 2011, TOP 09-STAN a ODS Praha 11).

V případě dotazů prosím neváhejte využít následujících kontaktů:

ANO 2011: Ing. Ondřej Prokop, oprokop@gmail.com, 773 522 246
TOP 09-STAN: Mgr. Jakub Lepš, jakub.leps@gmail.com, 777 557 231
ODS: Ing. Martin Sedeke, martin.gem@volny.cz, ‭603 441 386‬‬