Taky vás nebaví každý večer kroužit kolem sídliště a hledat místo k parkování? My máme řešení. Kapacita všech veřejných parkovišť na Jižním Městě se může klidně zdvojnásobit. Taky si upřímně řekněme, že ty dnešní parkovací plochy nejsou nic extra pěkného ani praktického, zejména v letních vedrech. Ale co s tím?

Tak předně začneme tím, že se podíváme, na jakých pozemcích se ta dnešní parkoviště nacházejí. Na některých pozemcích se dá hned stavět, u některých musíme změnit klasifikaci. S tím je sice spousta byrokracie, ale s tou už si docela umíme poradit.

Pak se musíme domluvit s vámi, co byste tam vlastně chtěli postavit. Asi se shodneme, že šeredný několikapatrový parkovací dům nechce nikdo z nás. Navíc by to stálo hromadu peněz. Máme v plánu hlavně lehká, patrová parkoviště.

Funguje to v podstatě tak, že na stávající parkoviště přibude další patro nebo dvě, víc ne. Celá konstrukce nemá stěny, ale jen sloupy. Navíc máme v plánu nechat tyto stavby obrůst popínavou zelení. Ta bude vyrábět kyslík a chránit auta před sluncem, větrem a dalšími vlivy. A ještě ke všemu dobře vypadá.

Jak by to celé vypadalo, se můžete podívat na obrázcích. Dnešní parkoviště na Gregorově ulici není nic moc. Má malou kapacitu a je celé pokřivené a popraskané. Tak jsme se na něj podívali blíž a za vlastní peníze nechali zpracovat studii, jak by se tam vyjímalo lehké patrové parkoviště, o kterém píšeme o pár řádků výš. Troufneme si říct, že to vůbec nevypadá zle. Navíc dneska se na tohle parkoviště vejde 180 aut. Když ho předěláme, vejde se tam 300 aut.

A má to i další výhody. Ačkoli je to v posledních letech pořád lepší a lepší, pořád tady nějakou pouliční kriminalitu máme a občas někdo najde svoje auto ráno s rozbitým okýnkem. V novém parkovišti budou všude kamery, takže už se o svoje auto nebudete muset bát. A nejen o něj. Ale i o sebe, když se budete večer vracet domů.

Taky musíme něco udělat s tím světlem. Na dnešním parkovišti se jednak lidi bojí, že je tam někdo přepadne, a ti, kteří se přepadení nebojí, mají pro změnu obavu, že si v té tmě zlomí nohu. To musí skončit. V celém patrovém parkovišti i v jeho okolí uděláme nové veřejné osvětlení i nové chodníky.

Tak co říkáte? Dává to smysl? Chtěli byste, aby ve vašem sousedství takové parkoviště bylo? Gregorovu bereme jako výkop. Podobných ploch máme na jižňáku spoustu a rádi bychom je upravili stejným způsobem, jakým chceme upravit parkoviště na Gregorově ulici. Tak co, půjdete do toho s námi?