Rekonstrukce Sandry přinese do dvou let celých 174 volných ubytovacích jednotek (do budoucna plánujeme rekolaudaci na standardní byty). 🙏 O tom jsem v poslední době mluvil hodně, ale jak to tedy vlastně bude s jejich obsazováním? 🤔 Na to se mě neustále ptáte, tak jsem sepsal aspoň to, co je nyní jasné. Je dost možné, že se proces přidělování bytů bude v průběhu času ještě upravovat a měnit. Tak mě neberte za slovo. Toto je aktuální plán vycházející od předchozího vedení města, který budeme zcela jistě ještě analyzovat a lehce revidovat.

Pro posuzování zájemců bude zřízena nejspíše samostatná komise, která bude podrobně procházet veškeré žádosti 🕵‍ a své závěry předá Radě městské části P11, která pak definitivně rozhodne komu bude ubytovací jednotka přidělena.

Samozřejmou podmínkou bude trvalý pobyt na Praze 11. Upřednostněni budou dále především ti lidé, kteří v naší městské části pracují jako učitelé, strážníci, policisté, hasiči, lékaři, zdravotní sestry, v pomocném personálu mateřských či základních škol, pracovníci DPS a jiných sociálních zařízení, dále pak senioři starší 65 let nebo lidé držící průkazy ZTP/P a ZTP. Přičemž nájemné bude jistě pro některé z těchto skupin nižší než na úrovni tržních cen. Chceme tak motivovat zaměstnance naší městské části, škol, školek k udržení na Jižním Městě a minimálně dočasně pomoci některým ohroženým skupinám občanů. 😊

Ačkoli konkrétní a oficiální pravidla ještě nejsou a budou připravena příští rok (v průběhu stavby), toto je již teď zastupitelstvem schválené obecné rozdělení. 👍 Nemusíte se obávat, že by tak byty spadly do špatných rukou. Postaráme se o to, aby je získali přesně ti, kteří je potřebují nejvíc.

Je také pravděpodobné, že se nenajde tolik rodin a jednotlivců splňující tyto pravidla, v tom případě budu chtít zcela jistě obsazovat zbylé jednotky za běžnou výši nájemného pro všechny ostatní, kteří projeví zájem.

Jsem z celého projektu skutečně nadšený 🤩 a věřím, že se jedná o velký krok k zlepšení celkové situace s bydlením na Jižním Městě. Snad jsem vám takto dostatečně odpověděl na otázky, na které se mě v posledních týdnech hodně ptáte. O všech novinkách budu dále informovat.