Nová starostka Jižního Města Šárka Zdeňková (HPP11) vyvolává ničím nepodloženou paniku, shazuje vše, co nevymyslela její vlastní koalice, a kromě kritiky nenabízí žádné opravdové řešení. Její chování v poslední době mě velice znepokojuje. A co že se přesně stalo?

V březnovém Klíči se paní starostka naprosto neprofesionálně naváží do městské firmy Jihoměstská majetková a tím také i do jejích zaměstnanců. Pro své názory ovšem nemá žádný skutečný argument. Jihoměstská majetková má přes tři roky velice dobré výsledky, schopné lidi i zodpovědného a zkušeného ředitele pana Adamce, kterého si velmi vážím za jeho obrovské úsilí a kus práce, kterou tu za těch několik let odvedl. Městská firma pod jeho vedením prošla transformací, kdy se zefektivnily a zrychlily její procesy, ozdravilo se její hospodaření a to vše při maximální transparentnosti.

Upřímně se domnívám, že jediný důvod, proč paní starostka vyvolává takový rozruch, je ten, že těchto výsledků nedosáhlo její hnutí, ale někdo jiný. Vede mě k tomuto názoru i fakt, že na posledním jednání dozorčí rady JMM paní Zdeňková a pan zastupitel Štyler zkritizovali prakticky úplně všechno, ale sami nenabídli žádné alternativní řešení. Nepředstavili žádnou vizi budoucnosti ani směr, jakým by se podle nich měla společnost ubírat. Pouze shazovali vše ze stolu. Bývalý starosta Dohnal, který má gesci na starost, dokonce na jednání ani nedorazil.

Obávám se, jak se tato záležitost pod novým vedením Prahy 11 dále vyvine. Jihoměstská majetková totiž plní nesmírně důležitou roli a bez ní bychom se rozhodně neobešli. Nebyly by posekané trávníky, vyvezené odpadkové koše, uklizený sníh a další věci, které teď považujeme za úplně samozřejmé v našem každodenním životě.

Pokud se bude koalice rozhodovat pouze podle svého ega, mohlo by to také dopadnout tak, že se za peníze daňových poplatníků najmou drahé soukromé firmy, které nejen že budou stát výrazně více peněz, ale taky nebudou zdaleka tolik sehrané a dobře organizované jako naše stávající firma a její pracovníci, za kterými stoprocentně stojím.

Budu vás i nadále informovat, jak se situace vyvíjí. Spolehněte se, že udělám vše pro to, abych zabránil zbytečným a nesmyslným rozhodnutím založeným na hloupém politickém boji.