Janu Čižinskému z Praha Sobě se povedlo najít v archivech města projekt z 80.let a myslí si, že z něj kouzlem udělá marketingovou bombu, kterou zamlží jeho 8 let trvající neschopnost v Praze cokoli udělat. O tom byla dnes jeho tisková konference. Přitom Jan Čizinský za 8 let u vlády neopravil ani ten “jeho” Libeňský most. Myslí si, že Pražané jsou hlupáci?
Za opozici a Pražany vzkazuji, že v Praze rostou leda tak ceny a to intenzivně a všeho. Od vody, odpadů, přes lístky na MHD, až po daň z nemovitosti či nájemné v obecních bytech. Koalice Piráta Zdeňka Hřiba a protestního aktivisty Jana Čižinského během své vlády nejenže nedokončila žádnou novou klíčovou dopravní stavbu která by městu reálně pomohla. Pražský a městský okruh tak stále existuje pouze na papíře, Dvorecký most se nezačal stavět a proklamovaná stavba Metra D je pouhým geologickým průzkumem.
Ztroskotala i realizace vlajkového projektu Prahy Sobě – rekonstrukce Libeňského mostu a zkrocení vysokých cen bytů. Těžko se tak do Prahy může nastěhovat celá Ostrava, jak Čižinský ve svém postu píše, příchozí by němeli kde bydlet. Leda by si kolegové ze slezské metropole vzali stany.
Slibovat za této situace něco tak utopického, jako je okružní metro může jen člověk zcela odtržený od reality a každodenních problémů občanů, řidičů i místních podnikatelů nebo ten, kdo má Pražany za úplné hlupáky!