Jmenuji se Ondřej Prokop a jsem klikař: dělám totiž, co mě baví.

Už jako dítě jsem si přál stát se podnikatelem, po otci. A tohle přání se mi splnilo. Od osmnácti let podnikám v marketingu, mé firmy se zabývají hlavně průzkumy trhu, kontrolou neadresné distribuce a online marketingem. Dnes se snažím své zkušenosti z oboru předávat dál, mimo jiné podporou inovativních startupů. Vidět firmu růst od základů, zažít její první úspěchy a radost lidí, kterým se tak splnil sen, je jednoduše k nezaplacení.

Vedle práce se věnuji komunální politice. Po dostudování vysoké školy jsem přemýšlel, jak co nejlépe využít zbývající volný čas. Politika mě vždycky bavila, ostatně léta podporuji nejrůznější iniciativy, od Rekonstrukce státu po Nadační fond proti korupci. Ke změnám politického prostředí podle mých představ to ale nestačilo, a tak jsem se nakonec rozhodl aktivně zapojit sám.

Věřím, že by politická práce měla fungovat stejně jako kterákoliv jiná. Když nastoupíte do prvního zaměstnání, taky se učíte od základů. Začal jsem se proto víc zajímat o dění v Praze 11, kde od narození bydlím. Tehdy se téhle městské části kvůli praktikám radnice ještě říkalo „jihoměstské Palermo“. V roce 2014 jsem pak kandidoval do místního zastupitelstva, abych pomohl neutěšenou situaci Jižního Města napravit.

Mám radost, že se nám to spolu s ostatními nadšenci podařilo a Praha 11 už se nálepky korupční čtvrti zbavila.  Bližší informace ke změnám, které jsme na Jižním Městě prosadili, i těm, které chystáme, najdete zde.

Nejsem ale robot, proto stejně jako zbytek světa taky odpočívám. Nejradši se svými nejbližšími výletem na kole, do lesa nebo vlastně kamkoliv, kde můžeme být spolu.  Když je jen trochu hezky, beru motorku a čistím si hlavu za zvuků motoru. V zimě jezdím na lyže, celoročně běhám a zajímám se o nejnovější technologie – kvůli tomuhle koníčku už jsem si dokonce pořídil elektromobil…

Jak říkám, jsem klikař.