Zákaz koňských povozů v centru Prahy byl jedním z nejdiskutovanějších bodů dnešního jednání pražského zastupitelstva. Po úmorné diskuzi se však podařilo a zastupitelé svým rozhodnutím na návrh Ondřeje Prokopa, předsedy hnutí ANO v Praze, za silné podpory zastupitele a poslance za ANO Patrika Nachera, zřídili pracovní skupinu k tomuto tématu. V ní se sejdou nejen příznivci, ale i odpůrci kočárů s koňmi v Praze. Vedle nich svým názorem ale přispějí i zástupci odborné veřejnosti.

„Rozhodnutí radních od začátku považuji za velmi neuvážené a absolutně nepodložené argumenty. Jsem rád, že tuto problematiku vracíme na začátek, vyvoláme odbornou diskuzi a zazní i názory těch, kteří jsou rezolutně proti zákazu,“ uvedl po hlasování Ondřej Prokop.

Argumentů pro zachování kočárů s koňmi v centru města zazněla řada. V diskuzi vystoupili vedle pražských zastupitelů například Ing. Cyril Neuman, vedoucí úseku chovu koní katedry chovu hospodářských zvířat ČZU, Ing. Lenka Gothardová, emeritní ředitelka Národního hřebčína Kladruby nebo Mgr. Bára Limrová, chovatelka koní a advokátka Cechu fiakristů a povozníků Čech a Moravy.

„Pracovní skupina má nyní do 26. května čas, aby se několikrát sešla a prodiskutovala toto téma skutečně zevrubně. Jedině pak budeme mít skutečně odborné stanovisko, na základě kterého se lze rozhodnout,“ dodal Ondřej Prokop.

K tomuto bodu zastupitelé ještě na návrh ODS schválili doporučení odkladu platnosti zákazu koňských povozů o jeden rok, tzn. do konce roku 2023.