V hlavním městě je kritický nedostatek bytů. Velmi dobrým a poměrně rychlým řešením je družstevní výstavba. Tomu většina politického spektra v Praze i fandí, ale někteří jen navenek, zdá se. Když totiž na dnešní jednání pražské rady Hana Marvanová Kordová přinesla materiál týkající se družstevní výstavby v lokalitě Radlická, strhla se hodinová hádka o zařazení materiálu do programu a ve výsledku její návrh zařazen nebyl. Proč?

Není mi to jasné, když na výstavbě má spolupracovat se soukromým investorem jak hlavní město, tak příslušná městská část, která již podporu tohoto projektu deklarovala. Lokalita pro tuto výstavbu byla vytipována na základě usnesení radních z června loňského roku. Stejní radní schválili loni v listopadu uzavření memoranda o spolupráci na tomto projektu mezi Prahou 5 a hlavním městem. Máme konec května a najednou už radním tento záměr nevoní?

Vzhledem k tomu, že nejvíc proti byla Čižínského Praha Sobě, řekl bych, že tuto výstavbu nepodporují hlavně kvůli tomu, že s návrhem přišla radní Marvanová a ne oni. Protože by se pak mohlo stát, že mediální zásluhy by pak mohly patřit někomu jinému a to oni prostě špatně snáší. Praha Sobě navíc tlačí mediálně méně známý projekt “Spolkového bydlení” s mnoha problémy a družstevnímu bydlení tak zjevně nefandí.