Milí sousedé,
možná jste ve veřejném prostoru zaznamenali zprávy a komentáře o tom, že chceme zrušit noční pohotovost pro dospělé na Jižním Městě, která je již mnoho let v poliklinice Šustova na Jižním Městě II vedle Centra Chodov.

Není to pravda, žádné takové rozhodnutí zatím nepadlo. Pravdou však je, že smlouva v příštím roce končí a na vysoutěžení nové nemáme v rozpočtu na příští rok peníze. Jsme dnes už poslední městská část, která takovou službu „táhne ze svého“. Domnívám se, že by to měla být povinnost Prahy, tedy magistrátu, zajistit dostupnou pohotovost pro všechny své občany. Praha 11 nemá svou nemocnici a Thomayerova nemocnice v Krči je sice blízko, ale přecijen to už není Praha 11.

Navrhl jsem tedy dnes na zastupitelstvu hl. m. Prahy bod do programu „Rušení pohotovostí v Praze“. Stejný problém jako my řeší totiž třeba i na Praze 10. Bohužel koalice pod vedením Zdeněk Hřib – primátor Prahy bod nezařadila ani na program jednání. Je to s podivem, protože pan primátor sám bydlí na Jižním Městě a pohotovost ho asi nezajímá.

Statisticky tuto pohotovost využívá kolem 3 tisíc lidí ročně. Tedy něco kolem 10 pacientů za noc. Využili jste ji v posledních letech? A jste pro zachování pohotovosti na Jižním Městě nebo vám nevadí popojet třeba autobusem do Thomayerky? Vaše názory mě moc zajímají. Využiji je pro další boj s větrnými mlýny na magistrátu. Pište mi prosím komentáře a zprávy.

Díky!