Dne 11. 5. 2014 se konal největší běžecký svátek – 20. pražský maraton. Také skupina běžců z hnutí ANO se rozhodla užít si tuto výjimečnou událost. Pod heslem „politika potřebuje vytrvalce“ jsme dali dohromady 10 členů, kteří se rozhodli udělat něco nejen pro své tělo. Během jsme chtěli zároveň pomoci dobré věci, proto jsme se spojili s nadací Olgy Havlové.

K získání startovních čísel jsme využili možnosti uhrazení startovného na konto této organizace, která vybrané peníze dále využije k dobročinným účelům. Tým ANO se sešel v brzkých ranních hodinách ke společnému fotografování spolu s fanoušky z řad členů, sympatizantů a rodinných příslušníků. Všichni si navzájem popřáli hezký běh a rozešli se do svých koridorů a stanovišť. Poté už se všech téměř 10 000 běžců vydalo vstříc vzdálenostem od 10 do 42 km. Za zvuků Smetanovy Vltavy postupně protínali startovní čáru a Pařížskou ulicí pokračovali na Malou Stranu. Hned na začátku všechny čekal jeden z vrcholů – běh po Karlově mostě. Atmosféra této památky bez stánků a turistů je zcela mimořádná. Trať dále vedla účastníky různými zákoutími Prahy (Holešovice, Libeň, Podolí, Smíchov) a skončila opět na Staroměstském náměstí. Nejrychlejší štafeta ANO dorazila v čase 3:38 a nejrychlejší individuální závodník pár minut po ní. Důležité je, že jsme si společně užili něco opravdu výjimečného a posílili týmového ducha.

Všichni zúčastnění se utvrdili v jedné věci – „nejen politika potřebuje vytrvalce“! Tak běhu zdar a na viděnou v předvolebním maratonu.

SONY DSC