Pokud jste z Jižního Města II tak jako já, asi jste stejně rozzlobeni staven České Pošty, která se přesunula z prostor vedle OC Růže (od metra, centra, parkování atd.) do školky Filipova, tedy do středu jednoho ze sídlišť. Co k tomu poštu vedlo a jak to bude dál? Majetnické struktury kolem staré budovy, kde pošta dříve sídlila a kde je dnes nově otevřená restaurace Coloseum a kasíno vedou k Ivo Rittigovi. I z toho pravděpodobně plyne to, že kasíno ze zbourané OC Růže bylo i přes odpor a nesouhlas Radnice přesunuto právě na místo bývalé pošty společně s nově vzniklou restaurací.

Jelikož si městská část byla vědoma problému pošty s tím, že nemá kam jít, vyšla jí vstříc operativním pronájmem v budově Filipova, který měl být dočasný jen na pár měsíců. Existoval tehdy příslib společnosti Ahold ČR k umístění pošty do jejich prostor v OC Chodov. Bohužel tato jednání ztroskotala na neochotě najít společnou řeč mezi Poštou a Aholdem. Právě Ahold (Albert) měl uvolnit část svých podpronajatých prostor pro Českou poštu. A tak se do toho znovu vložila městská část jako moderátor. Výsledkem posledních schůzek pana starosty Jiřího Štylera, který se v tomto problému osobně angažuje je snad definitivní dohoda na umístění pošty do OC Chodov po jeho otevření na jaře 2017. Vzhledem k nutným stavebním pracem v místě, kde pošta v budoucnu má být není bohužel možné její stěhování dříve než společně s otevřením nové části OC Chodov.

Není to asi nejlepší možná zpráva… Budeme si muset sice necelé 2 roky počkat, ale podstatné je to, že existuje dohoda a východisko. Věřím, že po intervencích pana starosty bude tato dohoda přenesena do smluv a v budoucnu skutečně realizována. Ostatně bez přičinění městské části to také mohlo dopadnout tak, že prostě pošta na Jižním Městě II vůbec nebude…