Nebo PRAHA SOBĚ vs. Arnika aneb Jan Čižinský si založil politickou kariéru na boji proti developerům kterým teď potají začal nadbíhat. Na to se už nemohli koukat další aktivisti z Arniky, tak vytáhli do boje proti svému dřívějšímu spojenci. 🙄
Jan Čižinský začal svou kariéru na aktivismu a boji proti developerům ve spolupráci s Arnika . Dnes, když Čižinský vládne, bojuje proti Arnice, která dál háji zájmy lidi. Čizinský hájí zájmy developerů, obyčejní lidé už ho přestali zajímat.
Je také dobré připomenout, že nikdy nebyl tak úplně skutečným aktivistou, ale profesionálním kariérním politikem. Od roku 2003 člen KDU-ČSL, díky kterému se dostal až do Poslanecké sněmovny a do koalice s hnutí ANO k primátorce Adrianě Krnáčové se kterou řídil Prahu. S hnutím ANO vládl 4 roky, než otočil a založil si hnutí Praha Sobě. Dnes staví politiku na kritice hnutí ANO (se kterým vládl) a ODS (se kterou by v budoucnu rád vládl). Inkasuje peníze od stíhaných lidí z 90. let z kauzy Mostecká uhelná a zjevně jde na ruku developerům na své rodné Praze 7.
V představování Praha Sobě a osoby Jana Čižinského budeme s kolegy postupně pokračovat. My mezitím připravujeme naše vlastní připomínky k výstavbě v Bubnech.