Již mnoho let se diskutuje o stavbě Petra Kelnera a jeho PPF na pražském Chodově, kde společnost vlastní budovu České pojišťovny. Ambiciózní plán na 2 nejvyšší mrakodrapy v Praze na Chodově budí vášnivé emoce. V letošním a loňském roce současná radnice MČ Prahy 11 tuto stavbu zamítla z důvodu nedostatečné kapacity (průchodnosti) výstupů z metra. Dle článku E15 PPF nyní přichází s přepracovaným plánem, kde počítá se značnou „rekonstrukcí“ stanice Metra C. Jaký máte na tyto mrakodrapy názor vy?

Článek z E15:

PPF řeší cestu pro mrakodrapy na Chodově
24.7.2014 E15 str. 4 Byznys
Dění v městské části

Praha l Skupina PPF začala jednat o vybudování druhého vstupu do metra na pražském Chodově. Právě nový přístup do metra si tamní radnice dala jako podmínku pro souhlas se stavbou dvou nejvyšších budov v Česku, které tam skupina prostřednictvím projektové firmy Office Star Five připravuje.
Záměr nazvaný Prague Eye Towers nedaleko Obchodního centra Chodov přitom podle realitních profesionálů může lokalitu posunout mnohem dál, než se to v místě podařilo dosavadním stavebním projektům. „Investor stavby, společnost Office Star Five, má zájem vybudovat druhý vstup do stanice metra Chodov. V současnosti probíhají v tomto směru jednání se všemi zainteresovanými subjekty,“ sdělil mediální zástupce projektové firmy Miroslav Beneš.
Nepříjemnosti spojené s předěláním stanice se podle lidí z realitní branže vyplatí. „Pro obyvatele lokality to znamená krátkodobou rekonstrukci stanice metra, což ale v dlouhodobém důsledku znamená podstatné zlepšení tohoto dopravního uzlu,“ soudí Jana Vlková, vedoucí oddělení kancelářských prostor poradenské společnosti Colliers International v České republice.
Počet lidí, kteří v mrakodrapech najdou práci, se bude počítat na tisíce. „Takto zásadní stavba má potenciál pozvednout celé okolí a vytvořit předpoklady pro další realitní development a případně i pro vznik celé nové administrativně-obchodní čtvrti,“ uvedl Prokop Svoboda, šéf realitní kanceláře Svoboda & Williams.
Stavba z dílny architektonického studia CMC Architects navíc může v Praze 11 zhodnotit bydlení. „Z hlediska rezidenčních nemovitostí by takový nový development mohl přispět k tlaku na zvyšování nájmů, respektive cen bytů na Jižním Městě, protože se objeví nová poptávka po bytech v místě projektu,“ dodala Vlková z Colliers.
Pokud vše půjde dobře, chce PPF začít stavět příští rok. Dokončení předběžně plánuje na rok 2018. O jak velkou investici se bude jednat, zatím společnost nezveřejnila. Ze srovnání s jinými projekty je však zřejmé, že to v korunách budou miliardové řády.

Jaký máte na tyto mrakodrapy názor vy?