Městská část Praha 11 získala do svého rozpočtu 28 milionů korun. Ty jsou podle projektové dokumentace potřeba na rekonstrukci varny ZŠ Pošepného náměstí, která je ve velmi špatném technickém stavu.

Radní Prahy 11 za ANO a TOP09 společnými silami podali 1.prosince 2016 urgentní žádost o finanční pomoc. Rada hlavního města Prahy tuto mimořádnou dotaci schválila a následně ji posvětilo i pražské zastupitelstvo. Firma, která bude rekonstrukci realizovat bude vybrána transparentním výběrovým řízením. Opravy varny jsou plánovány na červen letošního roku.

„Jsem moc rád, že jsem mohl také já sám maličko pomoci v získaní této mnoho let potřebné dotace pro děti na Pošepňáku. Je to pro mě srdcová záležitost. Já sám jsem tam 9 let chodil jako školák. Neumíte si představit, jak je obtížné v dnešní době získat prostředky i na potřebné rekonstrukce. Zvláště po tom všem co na Jižním Městě napáchal starosta Štyler. Ne snad, že by kradl, ale svým arogantním až hulvátským jednáním dokázal proti sobě poštvat nejen celou magistrátní politickou reprezentaci, ale i řadu magistrátních úředníků. Ti všichni pochopitelně o těchto penězích rozhodovali. Věřím, že rozumným přístupem, příjemným vystupováním a upřímným jednáním se nám v roce 2017 a 2018 podaří získat z magistrátu a dalších zdrojů podstatně více prostředků než tomu bylo v minulých dvou letech. Věřím, že 28 milionů pro varnu na ZŠ Pošepného je pouze začátek a další zdroje financí budou rychle přibývat. Většinu ze získaných prostředků bychom rádi směřovali právě do škol a do péče o seniory.“ Uvedl Ing. Ondřej Prokop, zastupitel MČ P11 a Hl.m. Prahy.