Rada hl. m. Prahy schválila tento týden investiční dotace pro městské části na odstranění havarijních stavů a rekonstrukce sportovišť. Praze 11 se od města podařilo získat přes 10 mil. Kč, použije je především na opravu školních hřišť.

O potřebě vést děti ke sportu dnes pochybuje málokdo, často se však zapomíná na první krok – tedy vytvoření vhodných podmínek. Na základní úrovni, kdy se děti se sportem teprve seznamují, je proto zásadní, aby měly k dispozici hezká a funkční školní hřiště a blízko u domu alespoň menší sportoviště, kam by si s kamarády mohly jít po škole třeba „začutat“.

Mám velkou radost, že se nám na Praze 11 daří tyto podmínky pro děti dlouhodobě vytvářet a zajišťovat pro ně dostatek příležitostí pro aktivní trávení volného času. Tentokrát se nám společnou prací mnoha lidí z hnutí ANO na Praze 11 a Magistrátu podařilo od města získat více než 10 milionů Kč: díky těmto mimořádným dotacím tak budeme moci opravit hned několik hřišť na malou kopanou, a to v ulicích Hrabákova, V Jezírkách, Konstantinova a Brechtova, atletický ovál u ZŠ Campanus, rekonstruovat hřiště u ZŠ Mendelova nebo sociální zázemí ve sportovním areálu Mikulovka.

Z dalších prostředků od hl. m. Prahy pak bude financována i kompletní oprava víceúčelového hřiště v areálu ZŠ Donovalská 1684 včetně přilehlého hřiště na florbal a atletického oválu.