Zastupitelstvo hl. m. Prahy dnes schválilo pro MČ Praha 11 dotace ve výši 111 milionů Kč. Chceme být Praze rovnocenným partnerem, tvrdí představitelé „Jižáku“.

Nečekaně vysoká částka, kterou se současnému vedení městské části podařilo vybojovat, umožní pokračování nastartovaného procesu proměny pražské čtvrti v plnohodnotnou součást Prahy. Podle starosty MČ Ing. Petra Jiravy (ANO) „Jde však především o zásluhu místních obyvatel. Získané finance půjdou mimo jiné na realizaci rozsáhlého projektu regenerace městské části, na kterém se občané aktivně podílí svými návrhy a podněty. K tomuto projektu pořádáme pravidelně veřejná setkání, kde společně diskutujeme o dalších lokalitách, které by do něj bylo možné zařadit – díky této spolupráci pak další podobu jedenáctky určují primárně lidé, co tu žijí. “

Z konkrétních lokalit se revitalizace dočkají například vnitrobloky v ulicích Ke Kateřinkám/Modletická či Mnichnova/Podjavorinské/U Modré školy, veřejné prostranství Ke Kateřinkám/Opatovská a dostane se i na rekonstrukci hřiště a opravu infrastruktury.

Úspěchy vedení městské části v oblasti dotační politiky jsou mimo jiné odrazem výrazného zlepšení komunikace s Magistrátem hl. m. Prahy, která před změnou radniční politické reprezentace stagnovala. Aktivním využíváním možností, jež obnovení dobrých vztahů s městem nabízí, ovšem ambice koaličních zastupitelů nekončí: „Jsem opravdu rád, že se nám podařilo za necelý půlrok ve vedení Prahy 11 připravit dostatek kvalitních projektů, které jsou v takové fázi, že je můžeme ihned začít realizovat. I díky tomu jsme společně s panem starostou Jiravou dokázali z přebytku rozpočtu Magistrátu obhájit pro naši městskou část čerpání rekordní sumy. Osobně věřím, že investice do zvýšení kvality života na Jižním Městě povede vedle větší spokojenosti jeho obyvatel i k napravení reputace jedenácté městské části: už dávno totiž neplatí, že je „Jižák“ panelákovým reziduem minulého režimu. Ve skutečnosti tu máme 200 ha zeleně a stále jí přibývá, čtvrť získává v poslední době výrazně rodinný charakter. Místní si zaslouží, aby se o tom vědělo,“ uvedl Ing. Ondřej Prokop, zastupitel hl.m. Prahy a MČ Praha 11.