Konečně jsme se dočkali nového vedení Prahy! Tak dlouho jsme čekali, až to začalo zavánět historickým průšvihem. SPOLU bylo shora donuceno najít koalici na vládním půdorysu, přestože „vládní přátelství předsedů stran“ jaksi nesdílely pražské organizace. V minulém volebním období si na některých jednáních magistrátního zastupitelstva šli natolik po krku, až se zdálo, že tak hluboké příkopy nebude možné nikdy překročit. Ale podařilo se, minimálně se tak tváří. A já mohu jen doufat, že skutečně našli shodu alespoň na programových prioritách a budou skutečně pevným vedením hlavního města.

Už taky bylo na čase. Celá republika je v těžké energetické a inflační krizi a do chudoby se propadá i stále více Pražanů. Je proto nesmírně důležité okamžitě začít pracovat hlavně pro ty, kterým je potřeba urgentně pomoct. Krize se netýká jen našich občanů, ale i našich příspěvkových organizací. I ty se potýkají s nebývale velkými poplatky za energie a je potřeba jim tuto situaci ulehčit, pokud už není pozdě.

Upřímně doufám, že nová koalice překonala i velké rozpory v důležitých tématech. Například by mě zajímalo, jak se společně poperou v oblasti dopravy či ochrany životního prostředí, kde se zdálo, že SPOLU a Piráti stojí na naprosto opačných stranách barikády.  Jedni chtějí stavět okruhy a další parkování, zatímco druzí dostat auta z města. Staronový náměstek Hlaváček prý slíbil, že do 4 let dokončí metro D. Zástupci ODS zase slibovali, že se dokončí městské okruhy. Jsem opravdu zvědavý, jestli to je za jedno volební období reálně dosažitelné. Protože dopravě se dlouhodobě věnuji, budu bedlivě sledovat naplňování těchto slibů.

Za své kolegy v hnutí ANO mohu určitě slíbit, že budeme tvrdou, ale velmi konstruktivní opozicí. Jsme nejsilnější politickou silou v pražském zastupitelstvu a myslím, že jsme i v minulém volebním období dokázali, že problémy Pražanů nás zajímají a obyvatelé hlavního města se na nás i dále mohou obracet, kdykoliv budou mít nějaký problém.