Milí sousedé,
aby se Praha rozvíjela harmonicky a uchovala si svou jedinečnou tvář, je třeba, aby veškerá výstavba měla jednotnou koncepci a koordinaci. Tuto funkci bude nově plnit Pražská developerská společnost. Vznikla vyčleněním týmu působícího na Institutu plánování a rozvoje, a jejím hlavním úkolem bude nastartovat výstavbu městských bytů, zejména pro zaměstnance ve strategických profesích👍.

Přiznám se, že když jsem o plánu na městského developera slyšel poprvé, měl jsem trošku obavy, jakým směrem se náplň jeho práce bude ubírat. Jakkoli je práce úřadů v mnoha ohledech nezastupitelná, jsou činnosti, které daleko lépe zvládá soukromý sektor. A to platí i pro stavebnictví.

Také proto jsem kolegovi Petr Hlaváček přivedl do investičního expertního výboru (ten bude udávat hlavní směr této společnosti) ostříleného odborníka Miroslava Singera, bývalého guvernéra ČNB. S panem Singerem problematiku dostupného bydlení v Praze delší dobu konzultuji a rozhodně mě bude zajímat průběžné informování o jeho pohledu na fungování městského developera.

Věřím, že právě on bude skutečně schopný společnost a její práci objektivně kontrolovat a případně mít vhodné návrhy na zlepšení.

Co si o vzniku Pražské developerská společnosti myslíte vy

Napište mi prosím svůj názor dolů do komentáře pod tento příspěvek 👇👇👇.

Článek, na který reaguji najdete zde:
👉 https://prazsky.denik.cz/po…/praha-stavby-mesto-urbanek.html