Pražská zoo připravila zážitkové programy pro dospělé, děti i rodiny. Návštěvníci se mohou těšit na setkání s lachtany, krmení velbloudů a program chovatel junior. Nově se také upravují večerní prohlídky v zoo, které se budou konat každý pátek a sobotu. Začínají hodinu po zavírací době.

V zoo letos přibude i spoustu mláďat. Podle zoologického náměstka Jaroslava Šimka zahrada očekává stejné počty mláďat jako v loňském roce, kdy jich bylo třináct set. Nyní je březí i samice gibona stříbrného. Čeká se na potvrzení březosti gepardice, lvice a levharta.

Zoologická zahrada má i velké stavební plány. Letos skončí rekonstrukce restaurace Gastron poničené povodní. V současné době pokračuje stavba Rákosova pavilonu pro papoušky. Stojí ale přípravy pavilonu goril, kterou blokuje odvolání trojské radnice proti územnímu rozhodnutí, které teď řeší magistrát.

Pro mě osobně je pražská Zoo opravdu srdcová záležitost. Trávil jsem v ní jako milovník zvířat v dětství mnoho času a i v současnosti jí navštěvuji mnohokrát ročně. Mohu tak prakticky 30 let sledovat její neuvěřitelnou proměnu. Zrovna minulou neděli jsem byl v Zoo naposledy se svým synem. Jsem opravdu pyšný na to, že mohu jako zastupitel alespoň trochu pomoci k tomu, že zrovna v Praze máme 4. nejhezčí Zoo na světě a vůbec tu nejhezčí v Evropě. Osobně podporuji veškeré další aktivity pro její zlepšení a zefektivnění provozu. A to jak v rámci vodohospodářských firem, které jako zastupitel kontroluji, tak v rámci samotného zastupitelstva, kde se snažíme od čínských partnerů dlouhodobě získat pro pražskou Zoo Pandu Velkou (a pochopitelně i další ohrožené druhy zvířat)“.  Ing. Ondřej Prokop, zastupitel hm. m. Prahy a Prahy 11