Milí sousedé,
podepsáním manuálu pro výstavbu obecních bytů včera vedení Prahy učinilo další krok k rozvoji městského nájemního bydlení🏠. Jaké výsledky od něj můžeme čekat?
👉Manuál nazvaný Zadání investora pro městskou bytovou výstavbu hlavního města Prahy, který vznikl ve spolupráci Pražské developerské společnosti a Institutu pro plánování a rozvoj, stanovuje obecné podmínky pro městskou nájemní výstavbu. Tedy způsob, jak budou projekty na stavbu obecních bytů připravovány, jak bude vypadat jejich financování, jaká bude skladba bytů nebo jejich dispoziční řešení.
👉Jasně daný jednotný postup má jistě potenciál stavbu obecních bytů urychlit. Je nicméně pravděpodobné, že žádnou změnu nepřinese. Podle nedávno přijaté strategie rozvoje bydlení v Praze se totiž i nadále počítá s výstavbou pouhých 500 městských nájemních bytů za rok. Aby se efekt přijatého manuálu mohl skutečně projevit, bylo by třeba tento počet alespoň zněkolikanásobit.
A co vy❓
Považujete tempo obecní výstavby bytů za dostatečné❓Nebo si stejně jako já myslíte, že bychom měli pořádně šlápnout na plyn❓
Napište mi své názory👇👇👇do komentářů pod příspěvek.
Článek, na který reaguji najdete zde: